Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a véleményetek Magyarország...

Mi a véleményetek Magyarország mentális betegségekhez való hozzáállásáról?

Figyelt kérdés

Megfelelően kezelik idehaza vagy van még hová fejlődni? Aki ilyennel küzd felvállalhatja vagy inkább érdemes titkolni?

Érdekel a véleményetek, tapasztaltotok.



2022. okt. 30. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem sokkal szigorúbban kellene fellépni a homoszexuálisok ellen.
2022. okt. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%
A "mentális betegség" nagyon széles körű betegségcsoport, nem hiszem, hogy egységesen lehet kezelni. Nyilván van hova fejlődni. Ami a felvállalását illeti, kérdés, milyen körben, illetve milyen tünetekben nyilvánul meg. Szerintem semmilyen betegséget sem kell mások orrára kötni, ha nincsenek tünetek. Családon belül azonban nem szabad eltitkolni semmit.
2022. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Legyen szó akár depresszióról, szorongásról vagy akár skizofréniáról, bipoláris zavarról.
2022. okt. 30. 13:22
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon? No comment kategória.


Engem középiskolában "kapott el" anno a depresszió/szorongás, egyszerű hisztinek titulálták, volt olyan tanár, aki a sárga földig lehordott, amikor magántanulóként bementem a kötelező féléves vizsgára.


Falba és falba ütköztem mindenhol, egyedül a szakemberek, akiknek súlyos pénzeket kellett fizetni vettek emberszámba.

2022. okt. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezen mit kell lepontozni, nem tudom...
2022. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszadó kivételével mindenkit felpontoztam. Még jöhetnek válaszok nyugodtan
2022. okt. 30. 17:09
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
Mennyit könyörögtem a tb-s pszichológusoknak, hogy foglalkozzanak velem. Úgy xarnak a betegre ahogy van, zabáljon inkább gyógyszert, nem kell vele foglalkozni.Szépen kaptam a pszichiátertől egy diagnózist ami mindenhol csak hátrány lesz.
2022. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg a miniszterelnök gyógyszeres kezelés alatt álló elmebeteg, addig a helyzet nem fog változni. Egyébként is (tapasztalatom szerint) a környezetnek jelentős hatása van. A családi környezet, a munkahelyi környezet nem mindig képes megfelelően idomulni a beteghez, ami jelentősen rontja a betegek állapotát. Nekem volt olyan skizofrén kolléganőm, akivel személyesen jól kijöttem, sőt több napos kiküldetésben is voltunk minden gond nélkül, de amikor többen voltunk és a társaságból kizárva érezte magát, akkor túlgyógyszerezte magát.
2022. okt. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!