Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen mentális betegség/beteg...

Milyen mentális betegség/betegségek állhatnak a hátterében?

Figyelt kérdés

Tudom hogy itt senki nem diagnosztizálhat online, de érdekelne mások meglátása a tünetek alapján mert jelenleg nem tudom szakemberhez fordulni csak februártól, és mivel akkor is magánba fogok járni próbálok olyat keresni aki az én problémámra van "szakosodva". Megpróbálok mindenre kitérni.


- Tartós szinte állandóan a háttérben futó szorongás érzése (hol erősebb, hol jobb, konkrét fizikai tünetei is vannak izomfeszültség a nyakban, fülzúgás, mintha a rekeszizom is befeszülne amitől nehéz levegőt venni stb.).

- Ürességérzés, olyan mintha nem lennék, az a stabil identitásom megszűnt volna és most éppen az vagyok amivel a környezet, a körülmények feltöltenek.

- Hangulatingadozás, egyszer jó kedvem van, és magabiztos vagyok, de ez egyik pillanatról a másikra a másik végletbe csap át. Talán egyre szélsőségesebb is, néha mintha túlzottan is fel lennék dobva és figyelemhajhász viselkedést is produkálnék olyankor társaságban.

- Képtelenség az örömre, és más korábban tapasztalt érzelmekre. Inkább jó kedvem van, úgy érzem fel vagyok dobva, vagy magam alatt vagyok és nem azt hogy boldog vagyok, vagy szomorú. Ez nem tudom mennyire érthető.

- Félek idegen emberek között, nagyon nehezen ismerkedem, valahol vágyom rá, de a másik oldalon meg egyre kevésbé nyújt örömöt mások társasága. Szeretném élvezni de legtöbbször nem élvezem, amikor a másik beszél hozzám gyakran annyi ingert vált ki mint az üres szobában a plafont bámulnám ezért semmi nem jut eszembe válaszként. Mintha vágynék a figyelembe mástól, de egyre kevésbé érdekelnek őszintén mások. Gyakran egyáltalán nem vagyok tekintettel másokra. Nem tudok stabilan kötődni senkihez, vagy hosszútávú kapcsolatot kialakítani. Sokszor az elején minden jól indul, nagyon meggyőzőm a másikat aztán valamiért azt érzem idegesít, vagy unalmas, nem érdekel és megszakítom vele a kapcsolatot.

- Mintha sok szempontból egyre infantilisebb lennék.

- Kényszergondolatok, kényszercselekvések

- Öngyilkossági gondolatok

- Gyakran összeomlok, agresszívnak, ingerültnek érzem magam, vagy dühkitöréseim vannak.

- Torzult szexualitás, szexfüggőség (úgy érzem gyakran csak az dob fel legalább kis időre, de abból sem a sztenderd, hanem a durva, utána persze még szarabbul érzem magam. Volt hogy azért késtem munkából mert idegenekkel szexeltem inkább)

- Gyakran hülyeségekre költök pénzt, csak hogy feldobjon valami egy kicsit.

- Gyakran van olyan érzésem hogy mindent hátrahagynék, megszabadulnék mindentől, elmennék külföldre, vagy prostituáltnak, vagy csövesnek.

- Impulzivitás

- Alvászavar

- Alacsony stressztolerancia

- Amikor nagyon durván szorongok akkor erős paranoiás félelmeim is vannak (a téveszme szintet nem ütötte meg, nem vált meggyőződéssé csak félelem maradt).

- Nem tudok egyszerre több dolgot megélni. Vagy a feladataimmal foglalkozom és akörül forog minden, teljesen rá vagyok pörögve, viszont hosszútávon kiégek ettől, vagy semmi feladattal nem foglalkozom csak pihenek, próbálom jól érezni, eljárok helyekre és azt csinálom amit épp jónak érzek. Nem találom az arany középutat, nem értem hogy lehet kikapcsolni és jól érezni magad a munkanap+hétvége beosztásban. Ha elmegyek valahová szombaton és tudom hétfőn munka akkor nem tudom jól érezni magam mert azon kattogok. Ha félreteszem akkor hétfőn nem tudok visszrázódni, és hétfő reggel krízishelyzet meg öngyilkossági gondolatok lesznek belőle hogy miért kell ezt csinálnom.

- Állandó fáradtságérzet, gyengeségérzet



2022. okt. 31. 00:05
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ennek fele nekem is megvan, de boldog, egészséges embernek érzem magam.
2022. okt. 31. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor én biztos a másik felétől nem.
2022. okt. 31. 01:33
 3/9 anonim ***** válasza:
52%
Borderline vagy komplex PTSD
2022. okt. 31. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Szinte az összes felsorolt tünet megvan nekem is, de nálam más is van még ezek mellett.

Nekem egy csokor mentális bajom van, depresszió, szorongásos zavarok, alkalmazkodási zavarok és borderline.

2022. okt. 31. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Talán borderline és depresszió együtt, persze ez csak találgatás. Az előbbinek nagyon sok jellemzőjét felsoroltad, szerintem olvass utána. Semmiképp se kezdj párkapcsolatba ilyen állapotban. Próbálkozz sporttal, meditációval, jógával. Ha öngyilkossági gondolataid vannak, azonnal kérj segítséget.
2022. okt. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi, a borderline volt a közös nevező mindenkinél szóval sajnos esélyes lehet. Rendszeresen sportolok egyébként, a meditáció tiniként még jót tett, gondolkodtam rajta mostanában én is. A párkapcsolatról letettem, mert mint mondtam képtelen vagyok fenntartani bármilyen kapcsolatot hosszútávon. Munkahelyi is legfeljebb addig működik amíg ott dolgozom. Nem vagyok büszke rá de ad hoc alkalmi kapcsolatok (pl. valakivel összeismerkedem valami eseményen, szórakozóhelyen) , alkalmi szexkapcsolatok teszik ki a szociális életem. Ideig-óráig tudok normális emberként viselkedni, esetleg úgy is érzem időszakosan hogy most minden oké. Csak aztán borul a bili, és vele együtt minden ember az életemből. A szuicid gondolatok kapcsán hallgatok. Amíg nem jutok kezelőhöz, a környezetem nem terhelem vele, heti rendszerességgel nem fogom a vészgombot nyomkodni a 112 felé, az pedig kizárt hogy tartósan befeküdjek valahová, mint mondtam nincs szociális háló mögöttem.
2022. okt. 31. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Intelligens, önreflexióra képes nő vagy, és elég fiatal ahhoz, hogy változtathass az életeden. Kezdésnek nem rossz.

A helyedben keresnék valamilyen támogató közeget, jóga, meditáció, segítő tevékenység vagy akár csoportterápia mentén. Fontos lenne, hogy ha sikerül találnod olyan helyet, ahol feltöltődhetsz, ott kerüld a szexuális kalandokat.

A SOTE négyhetes csoportterápiája állítólag nagyon hasznos. Befekvős, de szerintem egy normális munkahely elfogad ennyi távollétet.

Szüleiddel nincs jó kapcsolatod? Van régi, tinikori barátság, amit feleleveníthetnél? Nem ártana, ha lenne valaki, akit felhívhatsz, mielőtt valami nagy hülyeséget csinálnál.

2022. okt. 31. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, kerülni kéne a szexuális kalandokat csak olyan érzésem van, hogy lassan máshogy nem is tudok kapcsolódni az emberekhez. A nők társasága egyre érdektelenebb, ami felvillanyoz az a szimpatikus férfiak társasága amíg "megszerzem". Ezért is volt az az első félelmem hogy időközben pszichopata lettem, aki lassan már csak mint szórakoztató cikkre tekint az emberekre. Ez is borderline tünet? Az empátiám is a béka segge alatt van, pedig régen talán túl empatikus is voltam (átragadt rám amit a másik érzett), most pedig úgy érzem legfeljebb racionálisan felfogom hogy a másik mit él át, hogy rossz amit csinálok, és nem oké de nem társulnak azok a klasszikus érzelmek hozzá, ahogy a szomorúságomhoz, boldogságomhoz sem.


Egy négyhetes terápiára legfeljebb nyáron tudnék menni, mert még az egyetemi képzésem is tart. Lehet megpróbálom, ha úgy érzem belefér.


Családommal évek óta nem tartom a kapcsolatot, egy ember van az életemben akivel szoros a kapcsolat, vele tudnék beszélni ha tényleg nagyon nagy gáz lenne. Bár a szuicid dolgaimat nem szívesen terhelném rá, ha nem muszáj. A terápiás beszélgetéseket várom már igazából.

2022. nov. 1. 00:14
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Az érzelmi élet beszűkülése, kiüresedése, az örömre való képtelenség depressziós tünet lehet (ezt tapasztalatból megerősíthetem), az empátiahiány pedig a borderline-nal is összefüggésbe hozható. Ez mind feltételes mód, nyilván.

Attól biztosan nem kell tartanod, hogy pszichopata lettél.

Remélem, sikerül jó szakembert találnod. A problémák, amiket tapasztalsz, leküzdhetők, nem vagy azonos velük. A soraid alapján nagyon értékes embernek tűnsz.

2022. nov. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!