Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tarthatnám magam távol...

Hogyan tarthatnám magam távol a traumatizáló emberektől?

Figyelt kérdés

A történetem röviden: szociopata anyám van, aki lelki terrorban tartott egész gyerekkoromban. 17 évesen belefutottam egy olyan lányba, aki folytatta amit anyám elkezdett (csak sokkal durvábban). 1 évig tartott a kapcsolat. A végén sajnos annyira tönkrementem, hogy majdnem öngyilkosság lett a vége.


4-5 éve történtek ezek. Azóta se a lány, se anyám még csak a közelemben sincs. Viszont időről időre belefutok olyan emberekbe, akiknek a viselkedése hasonlít a korábban tapasztalt bántalmazásokhoz és ezáltal újra felsértik a régi sebeket. Egyébként is nagyon rosszul vagyok (még mindig folyamatosan öngyilkossági gondolataim és szorongásaim vannak), de mikor egy ilyen emberrel minimális kapcsolatot is tartok még jobban erősödnek a tünetek.


Jelenleg 2 ember az aki megfelel a fent leírtaknak. Egyik az általános iskolás haverom, akit már többször száműztem az életemből, de valahogy mindig visszakerül és már nem merem megint megbántani azzal, h újra letiltom. Ő leginkább csak néha-néha mond bántó dolgokat, vagy sokszor erőszakosabb, de kb ennyi.

A másik egy munkatársam akivel közös projekten dolgozunk. Csak annyi zavar benne, hogy nagyon irányító, eddig mindent úgy kellett csinálni, ahogy ő akarta. Én csak kb a keze alá dolgoztam (pedig én vagyok az ügyesebb). Illetve néha vannak érzelmi zsarolásai. Mióta vele együtt dolgozok azóta a mentális állapotom nagyon sokat romlott, de ugyan ez elmondható a régi haveromról is.


Amúgy nagyrészt csak egyedül érzem jól magam, de olyankor meg a magány készít ki. Ti mit tennétek a helyemben, hogyan "védjem meg magam"? Próbáltam azt, hogy csak felületesen kommunikálok az ilyen emberekkel, de az is fájdalmas és néha már annyira rossz a helyzet, hogy a munkám se tudom rendesen végezni, a gyógyulás meg nyugodt környezet nélkül esélytelen. Teljesen viszont egyiküktől sem tudom elszigetelni magam.


2022. nov. 1. 18:27
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Hát tudod, vonulj kolostorba vagy tanyára. Mindenhol vannak kötekedő, domináns alkatú emberek, vannak manipulatívok is, ezt meg kell tanulni kezelni. Pszichológus, önismereti csoportok, stb. segíthetnek.
2022. nov. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Távol tartani sehogy, csak kezelni tudod. Egyik füleden be, másikon ki. Tudomást sem veszel róla.
2022. nov. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Egyeske úgy látszik még nem élt át traumát, vagy csak nagyon vicces kedvében volt mikor az első mondatát leírta.
2022. nov. 1. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:

3: Aki nem élt át semmi hasonlót az nem tudja milyen és sok esetben nem tudja elfogadni.

Én átéltem, alig tudtam szabadulni (persze aki nem tudja milyen az csak azzal fog dobálózni, hogy "hagyd ott", "szakítsd meg vele a kapcsolatot"), de túléltem és azóta kifejlesztettem a "nemfoglalkozokvele" dolgot. Azóta sokkal jobban vagyok, átlag emberekkel is. Aki kicsit is h*lye, nárcisztikus, bántalmazó személyiség egyszerűen az őrületbe kergetem azzal, hogy nyugodt vagyok és nem tud rám hatni.

2022. nov. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%
De könnyen dobálózol olyan szavakkal, mint szociopata, bántalmazó, traumatizáló... te meg akkor jó eséllyel vagy mimóza-nárcisztikus. :D Nem vagyok pszichológus-párti, de neked még szerintem is érdemes lenne beszélned egy szakival, ahelyett, hogy másokat diagnosztizálsz és hibáztatsz az állapotodért.
2022. nov. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha. Legközelebb leírom neked, hogy pontosan hogyan viselkedett az egyén 20 oldalban. Akkor majd visszasírod, hogy csak simán bántalmazóként definiáljam. Egyébként meg a kérdés szempontjából teljesen felesleges azon rágódnod, hogy valóban helyesen diagnosztizálok-e másokat, az én megélésem számít. De okoskodjak csak, látom nagyon megy. xD
2022. nov. 1. 20:21
 7/7 A kérdező kommentje:
Okoskodj*
2022. nov. 1. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!