Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vissza lehet nézetni a vonaton...

Vissza lehet nézetni a vonaton készült kamera felvételeket?

Figyelt kérdés

Azért tettem a mentális egészség kategóriába mivel szorongás alapú a kérdésem.

Sajnos jó ideje kényszergondolatokkal küzdök, hol jobban vagyok hol rosszabbul. Na most pont a rosszabbik időszakomat élem. Valami oknál fogva rendszerint megcsalás tartalmú gondolatok gyötörnek. Nagyon szeretem a barátom.

De ma a vonaton haza felé láttam egy srácot és jött is a kényszer gondolat, hogy megcsókoltam. Nem tudom eldönteni ilyen esetekben, hogy valóság volt vagy csak túl valóságos volt a gondolat. Az esetek többségében magamtól is megnyugszom, hogy nem volt valóság, de most nehéz…Gyötör a szorongás és sokat segítene, ha látnám a két szememmel, hogy nem történt semmi. Ilyenkor bármeddig elmennék csak derüljön ki az igazság. Aki esetleg szenved hasonló miatt, hogy birkózik meg ezzel?

Köszönöm a segítséget!

23L



2022. nov. 1. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Vissza, de komoly indokkal. Ez nem az.


Hosszú távon szakemberre lenne szükség.


Amúgy ott biztosan volt kamera?

2022. nov. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kizárólag hatósági megkeresésre, de csak rövid ideig tárolt felvételeik vannak.
2022. nov. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Oh, akkor ezt jobb, ha elengedem.


Eddig nem figyeltem, hogy van-e kamera, de új vonatokon azt hiszem szokott lenni, meg mintha én is láttam volna valahol.

Mondjuk furcsa is lenne, ha ilyennel odaállítanék, hogy meg szeretném nézni a felvételeket. Viszont önnyugtatásból simán megtenném csak ne szorongjak 🥺

2022. nov. 1. 23:10
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Adhatok tippet máskorra? Vedd fel magad! Vagy a telefonoddal, vagy vegyél egy olcsó akciókamerát, pl.: [link]
2022. nov. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell egyedül küzdened, vannak erre hatékony gyógyszerek, csak menj el ezzel dokihoz.
2022. nov. 2. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

Egyébként ilyen kényszergondolat létezik? Mármint arra gondok, hogy

Abból mi van, ha ez történt vagy az történt stb?

2022. nov. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6

Nem teljesen értem a kérdésed.

Leírod konkrétabban légszíves?

2022. nov. 2. 16:36
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondoltam, hogy benned a leirtak alapján, ha jól értelmezem...akkor az merült fel, hogy mi van, ha megcsókoltad?

S erre vonatkozott a kérdésem, hogy ilyen jellegű kényszergondolatok léteznek, tehát nevethetjuk kényszergondolatnak ezeket?

2022. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen sajnos van. Szinte látom magam előtt az eseményeket, aztán össze vagyok zavarodva, hogy olyan valóságos volt, de mégis olyan illúzió szerű és akkor most mi van…Még nehezebb amikor pont olyan mozdulatot teszek vagy túl közel van hozzám az illető, hogy amúgy kivitelezhető lenne és ezáltal túl is gondolom.

Viszont van, hogy azzal nyugtatom magam, hogy ha valamit valóban megteszek teljesen mindegy mi az, hétköznapi dolog is lehet, azt fél órával később sem kérdőjelezem meg.

Ma pl egész nap ezen járt az eszem, hogy ugye nem csináltam semmi rosszat és, hogy olyan jó lenne, ha ezt valami biztos dologgal tudnám bizonyítani magamnak

2022. nov. 2. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!