Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Autistaként hogyan érdemes...

Autistaként hogyan érdemes maszkolni az elfogadásért?

Figyelt kérdés

Sajnos kénytelen vagyok neurotipikusnak látszani. Rengeteg tippet/trükköt olvastam már. Van amiket tudok alkalmazni azért, de nem megy olyan szinten mint egy 'normális' embernek.


Mivel gyerekkoromtól fogva érdekel a zsidó vallás (de édesanyám nem az) és szeretnék majd egyszer betérni, ezért kénytelen vagyok megfelelni a szociális elvárásoknak. Small talk, stb.


Tud esetleg valaki segíteni tippekkel, hogyan kell élethűen neurotipikusnak látszani?



2022. nov. 3. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezt nem lehet csak úgy elmagyarázni. Figyeld meg, hogy csinálják mások. Ha egy számítógépet neg lehet tanítani csevegni, akkor neked us menni fog, csak ki dog fárasztani.
2022. nov. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Én nőként nagyon sokáig maszkoltam, ezért csak felnőttként derült ki rólam, hogy autista vagyok. Sajnos a maszkolás nem biztos, hogy jó megoldás, én vigyáznék vele. Nekem épp az okozta a gondot, hogy egészen a húszas éveim közepéig kiválóan maszkoltam, és ennek egy brutál kiégés lett a következménye, mert ez minden energiámat felemésztette. Ekkor kerültem szakemberhez, ahol megállapították nálam az autizmust. Azóta csak olyankor és úgy maszkolok, ha feltétlenül szükséges (pl.idegenek között, utazáskor), de inkább azt az utat választom, hogy a közösségekben, ahova tartozom (munkahelyen, gyerekeim óvodájában, iskolájában a szülőknek/tanároknak, baráti társaságban) elmondom, hogy autista vagyok, elfogadnak és nem kell álcáznom magam. Nem ismerem a zsidó közösségek vagy más vallási közösségek belső szabályait, de úgy gondolom, egy vallási csoportban a mások elfogadása alap, nem hiszem, hogy az autizmusod itt hátrány lenne. Gondolj csak bele, ez kb.ugyanolyan, mintha egy gyengénlátónak vagy egy kerekesszékesnek tanácsolná valaki, hogy ne látsszon annak, ami. A helyedben eleve úgy mennék oda, hogy elmondanám pár embernek, így nem érné őket váratlanul, ha szokatlan pl.a reakciód egy helyzetben, vagy hogy nem megy a small talk (ezzel egyébként én sem boldogultam soha).
2022. nov. 4. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es: Köszönöm a részletes válaszod. Már korábban elmondtam, hogy nagyon szorongok a társasági szituációkban és maszkolásra kértek. Bár akkor még nem tudtam, hogy ez autizmus. Azt hittem csak szorongás vagy ilyesmi.


Azóta megvan a diagnózis az autizmusról.


Viszont mivel teljesen lemerültem a maszkolástól így nem bírtam beszélgetni sem, vagy hozzászólni a témákhoz. Minden erőm elment arra, hogy megfelelő szemkontaktust tartsak, megfelelő helyekre nézzek, testtartás stb. Egyszerűen fizikailag nem bírtam. Olyan volt mintha megfulladnék.


Honnan lehet több energiát szerezni több maszkoláshoz?

2022. nov. 4. 09:43
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos választ nem tudok írni, de érdekelne engem is hogy ki hogyan tudott megtanulni jó szinten maszkolni.


1-es válaszolónak: sajnos ez nem ilyen egyszerű, épp ez az autizmus velejárója hogy az ember felnőtt korára sem feltétlenül tudja ezt megtanulni, akkor se ha tényleg igyekszik megfigyelni és leutánozni a többi embert, ahogy javasoltad. Vagy másik lehetőség hogy úgy jár mint a 2-es válaszoló, tehát elég jól belejön de tönkre megy bele.


2-es válaszolónak: viszont sajnos ez sem ilyen egyszerű, a maszkolásra való panaszkodást főleg olyanoktól szoktam hallani akik csak enyhén érintettek az autizmusban és van igazi felnőtt életük. Például te is azt írod hogy van családod, baráti társaságod, munkád. Lehet hogy maszkolás nélkül nem lenne. Úgy értem, ha régebben nem maszkoltál volna, lehet hogy nem tudtál volna idáig eljutni. Most hogy már elértél ennyi mindent, el tudom hinni hogy meg van az igényed (és a lehetőséged is) az unmaszkolásra.

2022. nov. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

4-essel értek egyet.


Nem bírom már ezt a feszültséget, inkább otthagytam a közösséget is ahova jártam anno.

Majd 1 éve depresszióval kezelnek. Többször kirúgtak a munkahelyeirmről is korábban mert nem maszkoltam.


Úgy érzem sehol sincs helyem ezen a világon akárhogy próbálom.

2022. nov. 4. 19:54

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!