Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az építőiparban dolgozók...

Az építőiparban dolgozók miért alkoholisták? Meg úgy általában a kétkezű dolgos emberek? Nyílván nem mindenki. ?

Figyelt kérdés
2022. nov. 5. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
44%
Ez a meghatározás kicsit túlzás .
2022. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

A kékgallérosok legtöbbje kékgallérosként viselkedik, a fehérgallérosok pedig jellemzően fehérgallérosként. Vannak átjárások, de a legtöbb esetben észrevehető, ha egy kék fehérnek próbál látszani vagy fordítva.


A devianciák mindkét táborra jellemzők... más-más a ráta, de az ok függvényében egyik kört sem kerüli el a probléma-tsunami

2022. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Zcom09 ***** válasza:
40%

Hát ez egy elég nagy általánosítás, manapság meg pláne egyre kevésbé igaz. De az lehet az alapja ennek, hogy régebben az építőipari és fizikai gyári munkák nem fizettek túl jól. Illetve az építő iparban és a mezőgazdaságban jelentős volt a napszámosság, ami meg pláne nem fizetett egy éltetési fizetést. Így ezekben a munkakörben dolgozók általában a szegényebb réteget töltötték fel.

A szegénység meg magával hozza az alkoholizmust meg a szerhasználatot.


Viszont manapság hogy már az olyan munkaköröket betöltők mint például az építőmunkás, villanyszerelő, vízszerelő kifejezetten hiánycikk lett. Valamint a szükséges szaktudás szintje is jelentősen nőtt. Így a fizetésük is ezt tükrözi. Így ez a sztereotípia egyre alaptalanabbá válik.

2022. nov. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%
Volt egy általános iskolai osztálytársam, aki kőműves lett. A srác utálja az alkoholt, mert gyerekkorában sokat verte az alkoholista apja, ezért felnőttkorában lehetőleg csak olyanokkal dolgozott együtt, akik nem piáltak. A vége az lett, hogy szervezett egy antialkoholista kőművesbrigádot. Híre ment a környéken, hogy "ezek nem isznak és jól dolgoznak", úgyhogy aki csak tehette, őket hívta az építkezésekre. Mondanom sem kell, hogy igen jól kerestek.
2022. nov. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a szesz ad nekünk erőt. A másik hogy a 💩 idő miatt is már inni kell. A 3. pedig hogy kőművesek-segédmunkások közt ezt elfogadott (máshonnan hamarabb kirúgnának).
2022. nov. 6. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én utoljára tinédzserként végeztem hosszabb ideig fizikai munkát, de tisztán emlékszem arra, hogy ekkor kedveltem meg a sört. Előtte egyáltalán nem tudtam elképzelni magamról, hogy valaha ez nekem ízleni fog, sőt, én is alkoholista apával rendelkeztem, nekem is kötődtek hozzá traumáim. Azonban ott voltam nyári munkán egész nap a tűző napon, hulla fáradtan, iszonyat koszosan és megkínáltak egy hideg sörrel. Szerintem azóta sem esett semmi annyira jól, mint az. Lehűtött, energiát adott fizikailag is, meg szellemileg is megvédett valamennyire attól, hogy begolyózzak a monotonitástól, vagy a többi kőműves hülyeségeitől. Persze az, hogy vannak jótékony hatásai is, nem mentség arra, hogy egyesek túlzásba viszik, de őszintén, vannak azok a körülmények, amiken ez segít a legjobban és leggyorsabban, ha nem elég kemény az ember.
2022. nov. 7. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
80%
Mert könnyen elvégezhető akármelyik szakmunkás suli, csak átrugdossák a gyerekeket de a felnőtt képzésben is ez van, és nem a jó tanulók mennek szakmunkásnak inkább az alsó rétegek és ez hozza magával az alkoholt, igénytelenséget.
2022. nov. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!