Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismertetek már olyant aki...

Ismertetek már olyant aki öngyilkoss lett?

Figyelt kérdés

Ha igen, hogyan tette és miért? Mennyire viselte meg a szeretteit és mennyi ideig gyászolták? Eszükbe jut e még valaha az a személy?

Én sajnálom édesanyámat, nem tudnám ezt tenni vele azt hiszem.


2022. nov. 6. 21:10
 1/8 A kérdező kommentje:
csak egy s*
2022. nov. 6. 21:11
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Volt barátom lett öngyilkos. Felakasztotta magát. Anyja verte meg nem vették fel oda ahova menni akart.


Azt, hogy gyászolják, nem tudom. Volt egy kistestvére, vele nem tudom mi lett.


Fura volt a halála előtti időszakban. Eltávolodott mindenkitől, furán öltözködött. Öltönyben járt általános iskolába.

2022. nov. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az idős szüleim lettek öngyilkosok. Nem felejtettem el őket. Az más kérdés, hogy az öregkori depresszió és az időskori életvezetés mennyire befolyásolja az időskori öngyilkosságot. Én azt látom, hogy életkortól függetlenül, az élet tudatos megszervezése, cél és feladat megléte, teljesítése mindenképpen kell az életben maradáshoz. És persze az, hogy az ember teremtsen meg egy olyan harmóniát (egyensúlyt) a magára figyelés és a környezetre való figyelés során, ami mellett képes élvezni az életet.
2022. nov. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Volt sógornőm lett öngyilkos, kiugrott a 9. Emeletről. 3 gyereket hagyott itt, legkisebb csak 4 éves volt. Mentális betegséggel küzdött, sajnos nem szedte a gyógyszereit. Sokszor eszünkbe jut de főleg azt nem értik az emberek ma sem, hogy tudta megtenni 3 gyereket se nézte...
2022. nov. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A zaklatóm.


Éreztem, hogy erre készül. Elengedte a sérelmeit. Sokkal nyugodtabb volt.


Gyanús lett, hogy erre készül.


Szóltam több embernek erről. Akikkel jóban volt. Ők nem tartották megalapozottnak a gyanúm. Többen is nagyon el voltak foglalva, nem tudtak foglalkozni vele.


Aztán rajtam kívül mindenkit meglepett a halála.

2022. nov. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
Volt osztálytársam, 16 éves korában. Leugrott a tízemeletes tetejéről, ahol laktak. Gondolom, megviselte a szüleit a halála, mivel egyke volt.
2022. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
18%

Ismertem 1-2 olyan személyt így-úgy.

Voltak közös és eltérő vonások köztük.


De akármekkora balfsz is vagy, többekkel eléggé kibszol, leginkább saját magaddal, bár utóbbit nem hiszed el, előbbi meg nem annyira érdekel és érzed át.


Volt már pár emberke, akiket sikerült ledumálnom ilyenekről, akármennyire is volt komoly, vagy kevésbé esetleg. (akikről fentebb szóltam, azokkal nem nagyon dumáltam, inkább ismerősök ismerősei, meg stb)


De nemcsak megterhelő az ilyesmi, mármint a ledumálás téma, ami önmagában nem elég, hanem össze kell szedni az embert, és stbstb... és az amúgy, hogy inkább pszichológusokat és pszichiátereket ajánlok neked, az nemcsak azért van, mert másodlagos szempont, hogy ilyesmiket megoldani olykor, abban közben és utána nincs köszönet igazán olykor...


Problémás és/vagy önigazoló emberekre jellemző dolog. De ezeken lehet amúgy változtatni.

2022. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen! A drága unokatestvérem 18 éves korában akasztotta fel magát. Én voltam 14 éves akkor.
2022. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!