Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi bajom van? Így látom a...

Mi bajom van? Így látom a környezetemet. (Kép)

Figyelt kérdés

Nem érzem, hogy itt lennék, folyton olyan mintha álmodnék. Ez két éve tart, de már egyre erősebb. Még a látásom is furcsa, a színek nem olyanok mint pár évvel ezelőtt, mindent ridegnek látok. Összehasonlításképpen két képet találomra lementettem, és szerkesztettem rajta

hogy lássátok én miképpen érzékelem a dolgokat.


Ha a házban vagyok ami pl így néz ki:

[link]


De ehelyett ilyennek látom:

[link]


Utcán:


[link]


És itt is ugyanúgy:


[link]



Onnan gondolom, hogy mentális bajom van, hogy kiskoromban gyakran átfordult ilyenbe a környezetem, de csak pár másodpercre, de ahogy sikerült megfigyelnem, stressz esetén jött elő a leggyakrabban. Olvastam deperszonalizációról, de még azt sem tudom hogy biztosan az-e, de az tűnik a legrelevánsabbnak. Nagyon rossz egyébként.


2022. nov. 10. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Első körben szerintem inkább szemészetre kéne menned, de tényleg.
2022. nov. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
49%

Már csak azért is, mert a látottak hatnak az agyra, és hiheted azt hogy "álomszerű". Okozhat valami fizikális probléma enyhe de folyamatos szédülésérzetet is, az is hathat ilyenformán.


Ha becsukod a szemed, picikét odanyomd az öklöd a szemedhez, elkezd kifehéredni és "zajosodni" az egyébként sötét kép (pont mint amit látsz, csak az nyitott szemmel). Ez azért van mert nyomja a látóidegeket a szemed (szerintem) azáltal hogy kezeddel nyomod befelé. Bár néha jól esik csak úgy...

2022. nov. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
53%
Ez egyértelmű derealizáció. Én is szoktam így látni és erős szorongás, trauma, fáradtság is kihozhatja. Mindenesetre látásvizsgálat nem árt, hogy azt kizárd, nem rossz ötlet ahogy írták.
2022. nov. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mi baja lehet a szememnek?
2022. nov. 14. 13:29
 5/5 anonim válasza:
Nem tudni, ezért nem árt megvizsgáltatni. Bár valszeg derealizáció lesz.
2022. nov. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!