Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez multiplex személyiségzavar...

Ez multiplex személyiségzavar kialakulásának kezdete?

Figyelt kérdés
Nem volt abúzus a gyermekkoromban, mondhatni átlagos volt, viszont az életem folyamatos stressz kíséri pánikbetegség, depresszív zavar miatt. Újabban aggasztó tüneteket vettem észre magamon. Nem tudom eldönteni, ez "csak" derealizáció és deperszonalizáció, vagy disszociativ személyiségzavar kezdete.. Azt vettem észre magamon, hogy random szituációkban anyukám gesztusait, vagy apámét, vagy egy exemét, olykor egy barátomét veszem fel. Olyankor mintha pillanatokra ők lennék én és a saját személyiségem eltűnik. Nincsenek amnéziás állapotaim soha. Ez is disszociativ személyiségzavar?

2022. nov. 12. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem az. Az, hogy különböző helyzetekben, társaságban másképp viselkedünk, az sem az. A színészek sem lesznek a szakmájuk miatt többszörös személyiségűek. Ha tudni akarod, hogy mi a bajod, minél pontosabban próbáld meg megfogalmazni a problémáidat és az érzéseidet a pszichológusodnak és a pszichiáterednek és ne keresgélj betegségleírásokat a neten.
2022. nov. 12. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem viszont mikor ez megtörténik konkrétan közben a saját személyiségem nem érzem, annyira azonosulok az ismerőseim karakterével, mintha a korom annyi lenne mint az aktuális karakter plusz a neme is. Ezek érzések.
2022. nov. 12. 08:19
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent be tud beszélni magának az ember. Jobb, ha a téged kezelő szakemberekkel beszéled ezt meg. Dp/dr más betegségeknek is lehet tünete, ha ez az.
2022. nov. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem az.
2022. nov. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!