Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azok akik voltak már zárt...

Azok akik voltak már zárt osztályon vagy pszichiátrián. Milyen volt? Rosszabbul lettél utána lelkileg, vagy segítettek?

Figyelt kérdés
Minden előítélet nélkül kérdezem, ha gondolod privátban is válaszolhatsz.
2022. nov. 15. 19:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Rokonom volt gyakran, a lelkével senki sem foglalkozott, hacsak a mindenkinek kínos csoportos "terápia" nem az, aminek alig várták a végét, olyan kínos hallgatás volt mindig. Megkapták a gyógyszereket, azt csókolom. Bekerüléskor amúgy van egy felmérés.
2022. nov. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Bár nem zárton voltam, hanem nyílton, magamtól, de rosszabb lett a végén. Senkit nem érdekelt az egész, a csoportos foglalkozás valami botrány volt, az azt vezető főorvosnő folyamatosan megalázott mindenkit, akinek nem volt nagyon magas IQ-ja. Engem nem bántott, de folyamatosan szekunder szégyenérzetem volt.
2022. nov. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%

Zárton csak 2-3 napot voltam. Nem emlékszem rá.


A nyílton egyáltalán nem volt rossz. És szemben az első két válaszoló véleményével, a csoportterápia is nagyon jó volt. Igaz, nyilván nem mindegy, hogy ki tartja...

2022. nov. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
18%
Nyílt osztályon voltam, 20 éve. A csoportterápia ott is egy vicc volt, voltunk vagy 60-an,ez túl sok. Az étel borzasztó volt. A betegtársaim nagyrészt kedvesek voltak. Az OPNI-ban voltam, szép helyen volt, sokat sétáltam az erdőben. Én jobban éreztem magamat, miután kijöttem.
2022. nov. 16. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
23%
Az én rokonom is az OPNI-ba járt. Na most a zárt osztály zártsága olyan "komoly" volt, hogy a kulcsot egy ügyeletesnek kinevezett beteg kapta meg, ő nyitott-zárt, ráadásul az a kulcs, mint kiderült, megegyezett a régi típusú kapukulcsunkkal...
2022. nov. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
Anyubis volt ott. Neki is volt kilincse. Garázsról leszedve.
2022. nov. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%
Vegyes a tapasztalatom.
2022. nov. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 manly ***** válasza:
Kórháza válogatja, de tudtommal elég jók,pláne a klinikák, Tündérheg.
2022. dec. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Szinte mindenhol voltam már, 5 éven keresztül kellett járnom, rengeteget feküdtem bent, csak kisebb megszakításokkal. Semmi nem vált be, szedtem már mindenféle gyógyszert is, terápiákra jártam, stb. A végén megelégeltem magam, megjátszottam, hogy rendben vagyok, hogy kikerülhessek és azóta vissza sem néztem. Semmilyen probléma nem szűnt meg, csak megtanítottam magamnak, hogy hogyan éljek vele, jelentsen ez jót, vagy rosszat. A lényeg, hogy nekem sz*rt sem ért, csak éveket vett el, pont akkor, amikor nem kellett volna.

De van akit helyrehoznak, ez attól függ mennyire komplex a probléma.

2023. febr. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok időt voltam pszichiátrián. (Zárt osztályon csak pár napot.) A pszichiátria azoknak tud segíteni például, akik iszonyatosan túlhajtják magukat (itt őszintén szólva szinte csak nőkről beszélek, bár járnak férfiak is ilyen cipőben). A pszichiátrián nem kell ezerfelé rohanniuk, gyerekek, férj, munkahely, megfelelés, mit szólnak a szomszédok, jaj még nem csináltam meg vmit. 2-3 hónap alatt láttam pár nőt helyrejönni. Nem nekik kellett takarítani, naponta 3x kaptak vmi szar kaját, de nem nekik kellett megfőzni, időben le tudtak feküdni, ki tudták aludni magukat. Teljesen kicserélődtek.


Nekem pl. semmit nem segített, mert nekem nem ilyen jellegű problémáim voltak (vannak). De ártani sem ártott. Igazság szerint egész jól elvoltam.

2023. febr. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!