Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elvesztettem a családom(?)

Elvesztettem a családom(?)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok. A családommal átlagosnak mondható a viszonyunk.

Annak köszönhetően, hogy szinte semmit nem tudnak arról, amin az elmúlt 16 évben keresztül mentem.

Sok külső behatás ért. Nemi erőszak (próbálkozott) 2x általános iskolában, folyamatos bántalmazás és drogfüggő iskolatársak (szintén általánosban). Kollégiumban inni és drogozni kezdtem. 1,5 év alatt ~2 liter véremet "folyattam". (Kb csak a vagdosasrol tudnak, mert egyszer túl mélyre ment).

Középiskolai korszakomba, már épp eléggé el volt torzulva a belsőm ahhoz, hogy ott is bullyng legyen. Amíg 10 öltéssel a karomon, mászkáltam, Ollókezűnek becéztek.

Onnan elköltöztem más rokonokhoz, új suli (3 év), ahonnan kezdve már esélyt sem adtam az új életnek.


A lényeg, hogy alapjában véve torzultam el belül.

Képtelen vagyok felületességen kívül beengedni bárkit az életembe. Beleértve a családomat.


Most külföldön élek 5 hónapja, és egyre többet iszok, drogozok, és egyre kevesebbet eszek.

Teljesen elítélem magam a hajlamaim miatt.

Már lassan nem tudok annyi sz@rt fogyasztani, hogy jól érezzem magam.

Minden irányból csak a nyomast érzem, és nem tudom hogy, magamban, vagy másban fogok kárt tenni (igyekszem magamban), nem tudom hogy mikor, de egyre közelebb van az az állapot.


Mindent nem mondhatok el a családomnak, mert vagy tagadni fognak, vagy összetöröm őket, vagy kitagadnak.

Viszont részigazságokkal már semmire sem megyek, mert túl sok az összefüggés.

Sajnálom őket mert nincs jó választásuk. Ha beszélek valószínűleg megroppannak, ha nem, akkor pedig én is, kivéreztetem magam, ami miatt szintén összeroooannak.


Nem érzem úgy hogy lenne megoldasom.


Az egyik pszichológus nyíltan elítélt, a masik azt tanácsolta senkinek se beszéljek erről , a többinek már nem adtam esélyt.



2022. nov. 18. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
14%

Mivel a jelenlegi problémáidat a múltbeli sérelmeid generálják, én azt mondom menj el a legközelebbi templomba!


Gyónj egy baromi nagyot és fogadd meg, hogy amikor a templom kapuján kilépsz akkor kezdődik hátralévő életed első napja, és az eddigiekre nem fogsz többé emlékezni!


Ha újra elgyengülnél a drog irányába akkor irány a templom!


Igazából csak egy dolgod van!

Megelégedni az életeddel és megbékélni önmagaddal!

2022. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ja csak ennyi dolgom van? Szeretem az ilyen tanácsokat. Pedofil vagyok. (Nem sosem ártottam senkinek és nem is fogok). Próbáld ki milyen ezzel megbékélni...
2022. nov. 18. 21:21
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Nekem erről az a gondolatom, hogy az első és legnagyobb lépés az lenne, ha letennéd a drogot és az alkoholt, mert ha ezeket folytatod, akkor lehet, hogy elveszítheted őket. Nem biztos, csak lehet!!

A nagyapám alkoholista volt utolsó éveiben is, fiatal korában erőszakos volt, mégse hagytuk magára.

Azt elhiszem, hogy baromi nehéz lehet letenni ezeket a szereket, nem tudom, ebben nincs tapasztalatom, de magát a függőséget ismerem, milyen alattomos. Ott külföldön nincs valami csoport, ami segítene neked leszokni? Hátha találsz, végül is nem Magyarország az, talán jobb ott az egészségügy, nem tudom, nem akarok hülyeséget se mondani.


"Már lassan nem tudok annyi sz@rt fogyasztani, hogy jól érezzem magam."


Mondjuk ez jó felfedezés. Legalább tudod, hogy ez rossz neked. Sok függő teljes tagadásban van, legalább te nem.

Az, hogy írtad, hogy a családod összeroppanna, (ha jól értettem) ha öngyilkos lennél, ez azt jelentheti, hogy biztos is, hogy szeretnek téged, még akkor is, ha nem tudják ezeket. Lehet kiakadnának ha elmondanád, mert aggódnának de attól lehet, hogy támogatnának a gyógyulásban. Borultak már ki rád, bármikor amikor elmondtál nekik valami rosszat? Ezért félsz velük beszélni?

2022. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3%

Pedofil vagy?


Képzeld rengetegen azok, csak te túl nagy ügyet csinálsz belőle!


Amúgy hány gyereket dugtál eddig meg?

Ja egyet sem?

Nem jutottál odáig vagy nem is bírnéd megtenni, hogy hozzányúlj egy gyerekhez?


Akkor hivatalosan és orvosilag sem vagy pedofil, csak hajlamod van, de valami más vagy!


Egy pedofil gyerekeket kúr minden héten vagy gyerekprostituáltakat dolgoztat és gyerekekkel kereskedik!



Igen ennyire egyszerű!

2022. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

21:24

Igen. Én vagyok az ügyetlen hülyegyerek a szemükben, akit ugyan anyagilag támogatnak (amivel nem élek vissza), de lelkileg sem ők, sem más nem segített az évek alatt. Nem tartanak sokra. Néha felbosszantanak annyira, hogy mindent rájuk akarjak zúdítani, hagy lássák valójában mennyivel kevesebb vagyok, mint aminek hisznek, de nyilván nem így tettem.

2022. nov. 18. 21:41
 6/9 A kérdező kommentje:

21:29

Rengeteget informálódtam a témában. A kommented alapján, te nem. Különben nem írtál volna ennyi fals infót.


Nem, egy gyereknek sem ártottam semmilyen formában és nem is fogok.


Ezen kívül senkinek semmi köze a sztori ezen részéhez.

2022. nov. 18. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
6%
Nem vitatkozok, más utakon járunk, de látszik ki mennyire becsüli magát!
2022. nov. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező …annyira írnom kell neked.😪 rólam sem tud semmit a családom pedig velük élek, velük alszok egy szobába, most is én fekszem az ágyban ők ketten kint beszélgetnek a konyhában.

2014-ben a konyhában felvágtam az ereimet, dühből vágtam mert letiltott valaki de túl mélyre ment. arról valamit tudnak de nem úgy fogták fel. Aztán kis időre rá nem otthon aludtam, valakivel együtt aludtam és rengeteg vodkát megittam fél óra alatt ,öntudatlan veszélyes állapotban kerültem és ki kellett mosni a gyomrom.

Ez megismétlődött még párszor , máshol, de azt már házilag kezelték, nem kerültem kórházba. 2018 nyarán volt az ilyen utolsó, a másnap olyan borzalmas volt akkor hogy azóta semmi ilyen…

Hát a kedves családom SEMMIRŐL nem tud!!!

Csak alig beszélek, telefonozok… nem figyelek oda. ennyi jön nekik le.

Idén szeptember 25-én felbæszódtam valamin és elmentem a plázába hegyezőt venni aztán lentmaradtam a kocsiba és több mélyebb vágást ejtettem a csuklómon, szóval most piros az a rész azóta is amit 2014-ben szétvágtam. Sürgősségire bementünk kocsival én vezettem be de annyit kellett volna várni hogy eljöttem…. Este hazamentem.. családomnak köszönés , fapofa, minden jól van.. vacsoráztam.. a kezemet észre se vették.

Nem mintha nem érdekelném őket csak nem látnak belém!

Mindent a páromra terhelek…

Nagyon erős öngyilkos gondolataim vannak 11 éves korom óta egy ideig mondogattam a szüleimnek de aztán azt mondták nekem hogyha megteszem ők is kinyírják magukat, ezzel mostmár meg se merem tenni és mondani se merem.. kb 14-15 éve skoromig mondtam nekik…

Csak meg akarok halni. Az okokra most nem tértem ki de nagyon szar az életem. És a családom lenne a legjobban meglepődve mert semmiről nem tudnak hogy mik járnak a fejemben.


26/n

Szilvi

2022. nov. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Kedves kerdezo, 30 eves no vagyok, egy ideje en is csak piaval letezem, neha drogok is. Annyira melyen vagyok. Plusz panikolok, szorongok es melle hipochonder vagyok..
2022. nov. 21. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!