Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az egyik legjobb barátom...

Az egyik legjobb barátom drogfüggő lett. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben egyre súlyosbodik, már minden nap fogyaszt és nem is annyira kis mennyiségeket. Emiatt már erősen elhanyagolja a dolgait. A viselkedése nagyon megváltozott, meglehetősen gyerekes lett. Ha így folytatja, az egyetemről való kibukása borítékolható.

Általában csak füvezik, de időnként más szereket is használ.

Próbáltam már vele beszélni sokféle megközelítésből a témáról, de nem hajlandó tudomásul venni a problémát. Általában tagadja és/vagy megsértődik, terel. Elég sok stressz éri. Ő azt mondja ezzel így tud megbirkózni, ez neki kikapcsolódás és jár. És szerinte amúgy sem viszi túlzásba. Az egyértelműen a drogfogyasztásának betudható problémáit nem veszi figyelembe.

Mit tudok tenni érte? Nem szeretném végignézni a további leépülését, de úgy érzem ennél többhöz már szakember kéne. Egyszerűen nincs több ötletem.

Előre is köszi!


2022. nov. 25. 00:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Sajnálom, de amíg maga rá nem jön, hogy baj van és segítséget nem kér, semmit nem tudsz tenni érte.
2022. nov. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Mond el neki kerek perec ,hogy ez már gáz. Amúgy nem könnyű szitu. Rendes tőled. Próbálj valahogy hatni rá. Füvet ritkábban mást egyáltalán ne.
2022. nov. 25. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
50%
Ameg ő nem látja be magának addig igazából semmit . Maradhatsz a közelében hogy mégis probalj meg vigyázni rá és tudd mi történik vele , remenykedhetsz abba hogy hatással vagy rá ( ritka mert mindig fog ehhez társaságot találni , te nem fogsz kelleni hozza ), vagy elendeged a kezét miután leulteted elmondod neki mennyire szereted de ez így neked tovább nem megy . Ezt szépen szajbaragosan. Aterzem sajnos én edestestveremmel próbáltam évekig hatással lenni , mindhiaba. Minden szarból amibe belekeveredett kimentettem ígérte megváltozik de elfajultak a dolgok visszafordithatatlanna. Azt hittem megbirkozok vele képes vagyok rá mint testvére, mert ha én nem akkor ki tud rajta segíteni???!!!! De van az a helyzet amikor felkell ébredni és rá kell tudni dolgokra. Szó szerint megszakadt a szívem és sok sok évig harcoltam mellette és magamellen ezáltal. Az én életem, az én egeszsegem múlt már rajta mire azt mondtam itt a vége és elengedtem a kezét végleg. Nagyon bízok benne hogy a barátod kap olyan pofonokat az elettol amik helyre billentik és akkor legyél ott tamogasd, de mást nem tudsz tenni ha ő nem látja be....
2022. nov. 25. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, szóval ez úgy van, hogy mellette vagy ameddig bírod, segítesz neki ameddig tudsz, aztán ha addig nem ébred fel, akkor ennyi, nem tudsz mit csinálni. Nemrég láttam egy ilyen műsort, a drogost meg akarták győzni, hogy neki ez nem jó, ő meg nyilván az ellenkezőjét mondta, na ennél sokkal több kell. A másik meg, hogy aki drogfüggő, azt már csak elvonón lehet kihozni ebből.
2022. nov. 25. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Sajnos nemtudsz mit tenni míg ő nem látja be. Engedd el, mert rá fog menni a te életed is. Mondd el neki h nagyon tiszteled, becsülöd a barátságotok, s fontos neked, de ez már nem fér bele.
2022. nov. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nagyon nehéz dolog. Manipulátorrá kell válnod vele szemben s úgy beszélgetni vele, mint egy kis gyerekkel.

Itt egy példa:

A gyerekek ha nem akarnak enni nem ráparancsolsz h pedig egyél, vagy nem leszel a gyerekem. Hanem kipuhatolod mivel tudod elérni h egyen, azaz manipulálod. Többnyire a "repülős" etetéssel, de van akinek az ételhez fűződő mesével h mivel lesz jobb ha megeszi lehet elérni.

Nos egy drogfüggő is így működik, amikor józan és beszélhetnékje van meg kell hallgatni, kérdezgetni kell mit miért csinál, majd lehet manipulálni. De ez persze sok feladással, törődéssel, figyelemmel jár részedről s akkor sem biztos h 100%-ra leteszi, de ha néha huzamosabb idejig nem használja már az is eredmény.

Több függővel sodort már össze az élet.

Példák:

1. Egy kokain és extazy függő munkatársam volt,aki meleg volt(férfi). Sokat beszélgettünk, bizonyos közösségbe járt ahol full kokózva egymás testére licitáltak. Sok beszélgetésünk alatt megtudtam tőle h az anyja nagyon lány gyermeket szeretett volna, olyan betegesen h a fiának babákat vett. Vele öltöztette őket stb... Szóval anyuka elmeroggyant volt, lányként kezelte, ha ellenkezett minden volt csak jó nem. Apu a sok pénzt hajszolta, rendkívül gazdagok voltak mindig is. A férfi felnőtt de nem találta a helyét, hisz meg volt mindene, rászokott a drogokra. Azt mondta csak akkor kívánja az azonos neműeket ha nem tiszta.Abba a közösségbe pedig azért járt mert úgy érezte elfogadják, persze a cucc nagy részét onnan szerezte.

Sok dologban fölnyitottam a szemét, majd úgy döntött elvonóra megy. 3szori nekifutással inmár 6 éve tiszta, nő élettársa van, boldog.

2.

Egy férfi barátom, minden szerfüggő. Vele hasonlóan beszélgettünk. Meg tudtam h kisgyerekként elváltak a szülők, azóta apu alkesz ami szégyen, anyu egyedül úgy nevelte h mindenki dugta ott ahol éltek. Volt h gyerekként felébredt s éppen egy nem idénbarnult köpködve nyomta az anyját a konyhán. Vagy ezek miatt sokszor volt lezavarva a játszótérre, volt h kisbiciklivel úgy elesett h kitört a foga, s anyját pont nyomták mikor sírva hazament.Kialakult nála egy fajta nő gyűlölet. Majd felnőttkén külföldre ment húsiparba, nem idén barnult drogosokkal egy munkásszállón akik nagyon csúnya dolgokat tettek vele. Ekkor állt a szerekre a legjobban. Sok dologra kinyitottam a szemét. Úgy döntött abbahagyja. Sokszori rehab nekifutással volt h tiszta volt, végül amikor meghalt az anyja, akkor tudta letenni, már 8 éve tiszta, családja van.

3.

Egy ismi. Elvált szülők alkoholista aputól, gazdag de nárcisztikus nevelő apu, anyunak kus a neve. A férfi gyerekkorában csak elvárásoknak volt kitéve, anyunál is. Sokat emlegeti h a nevelő apja egy rosszabb tanulmányi eredményért ököllel beverte az orrát, anyu meg nem reagált semmit erre.

Tiniként drogosok közé került, azt hitte őt itt elfogadják, menő lehet, kezdődött az utcai élet. Börtönbe is került 2 évre. Nyílván ott is történhettek dolgok... Onnantól kokó alkohollal, party drogok, fű minden nap. Ebben a férfiben azt láttam belül csupaszív, de egész életében a menőzésért kűzdött s mégis mindenhol lealázták. Kisebb takart nőgyűlölet, senkiben nem bízás, hazudozás van benne. Mint aki teljesen eltakarja önmagát. Azt hazudta h ő 5 éve tiszta, de nem az, füvezik, látni a szemén h néha kólázik is, s rengeteg nyugtatót, pörgentyűt szed. Ő számomra menthetetlen így fel is adtam...


Szóval kérdező nincs pontos válasz, csak csemegezendő 🙂

2022. dec. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6-os vagyok.


Egyet kihagytam, nyugtató függő anyukám, ami fölért egy drogossal. Sok beszélgetésünk alatt kiderült h őt full alkoholista szülők nevelték, soha nem volt semmilye, verték, volt h nem vettek tudomást se róla, nem tanítottak nwki semmit, ráadásul alázták mások ez miatt. Amikor fölcseperedett, dolgozott, rászokott a nyugtatókra. Sokat beszélgettünk erről, majd kinyitottam a szemét, elfogadtam, bátorítottam. 5 éve nem szed nyugtatókat.


38N voltam 🙂

2022. dec. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kerüld nagy ívben
2023. ápr. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!