Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha új háziorvoshoz megyek és...

Ha új háziorvoshoz megyek és elmondom neki hogy öngyilkossági hajlamom van akkor igaz nem utalhat be pszichiátriára emiatt?

Figyelt kérdés
Úgy tudom szigorúbb szabályok vannak ehez kötve.eddig gyerek ellátásban voltam,de most kerülök át a felnöttre.+ normálisan gyógyszert kéne állítani mert a mostani nem jó.de nem akarok ott kikötni
2022. nov. 25. 13:55
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Adhat beutalót a pszhiiátriai gondozóba ahol elsőbb meghallgatnak és irnak fel gyógyszert. Ezzel kapcsolatban gyógyszert csak pszhiiáter irhat fel sima háziorvos nem! Feküdtem pszhiiátrián és egyáltalán nem volt vészes pedig azt gondoltam előtte hogy majd megvernek meg ilyenek de nem. Az igaz hogy vannak bent olyan betegek hogy húha de hát ez egy ilyen hely. Sok a mentális beteg sajnos. Viszont ha befekszel mondjuk 1 hétre akkor betudják állitani a megfelelő gyógyszereket! Ha érdekel irhatok róla elég sok időt töltöttem bent sajnos :(
2022. nov. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

De beutalhat! A szuicid hajlam soha nem játék. Első körben ne mondd el, járóbeteg rendelésre ad beutalót. Ott majd eldöntik, hogy kell-e kórházi gyógyszerbeállítás.

Voltam kísérleti nyúl sima idegösszeomlás miatt. Én mentem magamtól, vagyis vittek a szüleim. Vannak olyan vaddisznó gyógyszerek, amitől konkrétan kifekszel. ÉN IS FÉLTEM NAGYON tőle. De gyógyszerbeállításnál kell az azonnali orvosi ellenőrzés.

Meg lehet gyógyulni. Fel a fejjel!

2022. nov. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!