Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire normális ha időnként...

Mennyire normális ha időnként nem tudom elkülöníteni az álmokat a valóságtól?

Figyelt kérdés

Vannak időszakok az életemben, amikor huzamosabb ideig az álmaim nagyon zavarosak. Sokszor mikor ébren vagyok azt hiszem egy álomra, hogy tényleg megtörtént. Mondjuk mondom valakinek hogy tudod mikor múltkor ezt meg ezt csináltuk és mikor értelmetlen néz rám, olyankor rájövök hogy valószínűleg nem történt meg csak álmodtam. Most például egy ismerősöm nagyon megbántott álmomban és nem tudom elfelejteni mert egyszerűen úgy érzem tényleg megtörtént és rosszat csinált ezért haragszom rá. Legalábbis folyton eszembe jut hogy hogy átvert és furcsa érzés hogy most meg úgy tesz mintha mi sem történt volna pedig tényleg nem történt meg csak álmomban.

Ez az egész lehet valami betegség? Vagy csak nehezen dolgozok fel dolgokat?



2022. dec. 2. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Nálam is van ilyem. Szerintem nem baj.
2022. dec. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Èn orvoshoz mennèk, ha ilyet èszlelnèk magamon.Pszichiáterhez.
2022. dec. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
2-es. Egyes vagyok. Most körülkérdezgettem, 4-embert, mindegyik beszámolt ilyen dologról, amiről a kérdező írt. Nem kéne pszichiáterhez küldözgetni mindenkit, csak azért mert ti nem tapasztaltatok meg ilyen dolgokat…
2022. dec. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%

Velem is volt már ilyen párszor, 10-en éves koromig meg voltam győződve róla hogy egyszer anyám levágta az ujjamat majdnem teljesen és csak azért maradt meg mert bekötöttem.. évek kellettek hozzá hogy rájöjjek hogy ez csak egy álom volt és ilyen nem lehet...

Szerintem normláis addig amíg rájössz utólag hogy nem valóság

2022. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

#3, igen, nyilván két perc alatt megkérdezted négy ismerősödet, akik értelmezték a kérdést és egyből válaszoltak is.


(Nem #2 vagyok)


Azért ez nem pszichiátriai eset, de alapvetően nem kéne megtörténnie. Próbálj meg egy alvási rutin kialakítani, készülj fel arra, hogy álmodni fogsz. Reggel ébredés után ne nyisd ki egyből a szemed, hanem gondold át az álmaid.


Ez segít elkülönítenk az álmokat a valóságtól. (#4, pont ez a gond, a kérdező már keveri a valóságot az álmokkal.)


Viszont alapvetően a okokat kéne megkeresni. Tudatosan álmodsz? Sokat stresszelsz? Eleget alszol, nem vagy fáradt? Mennyire egyhangúak, monotonok a napjaid? Vannak mély kapcsolataid, köztük olyan emberek akikkel naponta találkozol? Van valamilyen pszichés problémád?


Nem kell mindegyik kérdésre válaszolnod, ha kényelmetlen, a legtöbbnél egyébként is le tudod szűrni, hogy okozhatja-e a fentieket.


Alapvetően ez egy olyan dolog, ami néha előfordulhat, de ha gyakori és egyáltalán nem tudod megkülönböztetni a valóságtól, annak valamilyen oka van. Nem feltétlenül rossz, de van.

2022. dec. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18%
5, Te tudod egyszerre mennyi emberrel beszélek? Na ugye, hogy nem…
2022. dec. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem teljesen normális. Nálam is előfordul, de nem lényeges dolgok csak pl. hogy kávéztam valakivel álmomban aztán egy darabig azt hiszem h tényleg. Idővel amúgy nagyjából kitisztul és különválik az álom és a valóság, de ha nem az sem zavarja az életemet. Általában pár nap alatt el is felejtem ezeket. Sőt gyakran olyan is volt, hogy "előre megálmodtam" a közeljövő eseményét, de csak hamis emlékem van az álomról igazából (vagy ki tudja). Szóval no para.
2022. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen. Én is szoktam ilyet. Állmomban akarata ellenére kivertem egy mesefigura farkát, viszont olyan volt mintha ébren lettem volna. Most nem tudom, hogy állmodtam, vagy ütögettem a párnát.


Mondjuk ha ütögettem volna, lehet felébreszt valaki, hogy mibajom. :)

2023. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!