Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hallucinációval mit lehet...

Hallucinációval mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés

Elalvás előtt képek villannak be, sokszor ismeretlen emberekről, vagy felismerhetetlen formákról, szivárványokról, amik forognak, szédítenek.


Az emberek szoktak beszélni, de nem hozzám. Sőt, annyira tudatos nálam a dolog, hogy nem is kívülről hallom, hanem a fejemből jön a hang, mint egy gondolat. Viszont ezek nem hagynak aludni, van hogy éjjel erre kelek, vagy éppen nem bírok elaludni ezek miatt.


Napközben is elő szokott jönni, de olyankor csak akkor, ha bambulok és nem csinálok semmit. Van néhány skizofrén beteg a családban. Mellékesen megjegyzem, hogy ez 13 éves korom óta van, és vannak periódusok amikor rosszabbak. Az utóbbi egy évben érzem a legerősebbnek a dolgot, és egyre gyakoribb.


2022. dec. 3. 12:38
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Az elalvásnál normális, hipnagóg hallucinációk, ugyanúgy este hangokat hallani. De ha nagyon zavar menj el pszichológushoz.


Ezek, amik felsoroltál nálam is vannak. Én is elbambulok nappal, nem fogom fel, hol vagyok. Viszont én nem csak képeket látok a fejemben. De menj el szakemberhez tényleg, ha zavar.


Amúgy nálam is egyre gyakoribb az egész, mikor voltam szakembernél nem tudtak erre mit mondani, magam se tudom mit tehetek ellene. De hátha te kapsz rá valami gyógyszert (az utóbbira) és akkor jobb lesz.

2022. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szedtem már gyógyszereket, soha többet. :D Olvastam erről, tudom hogy létező jelenség, de akkor is zavar.
2022. dec. 3. 13:47
 3/6 anonim ***** válasza:
24%

Nekem is ajánlgatták a gyógyszert, de el sem kezdtem…


Talán pszichoterápia segíthet? Nálam erősebb mind, ha stresszes vagyok. De nálad nem tudom hogyan van.

2022. dec. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Ez normális, azért van, mert már félálomban vagy.
2022. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Ha nappal is van, akkor skizofrenia vagy valami hasonló.
2022. dec. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A hallucináció teljesen normális, nem szabad megijedni tőle
2023. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!