Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztaltál már "Puppy blues"-t?

Tapasztaltál már "Puppy blues"-t?

Figyelt kérdés

Párommal ketten élünk együtt, már 1 éve terveztünk, hogy veszünk egy kölyök kutyát. Ez meg is történt pénteken, viszont látszólag nem a kutya lett traumatizálva, hanem én. Random sírógörcsök, légszomj, szúró mellkas/torok érzés tör rám, majdhogynem óránként.


Magyar oldalon nem, de külföldin találtam olyat, hogy "puppy blues", ami nagyjából leírja ezeket a "tüneteket".


Valaki tapasztalt már ilyet? Tud tanácsolni valamit?


Köszönöm



2022. dec. 4. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Pszichológust érdemes felkeresni
2022. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
33%
Te eddig sem voltál mentálisan épp, ha az, hogy lett egy kiskutyád ilyeneket hoz ki belőled. Inkább adjátok vissza sürgősen a kutyát.
2022. dec. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne visszaadni a kutyát?? Wtf


Pszichológushoz kell menni, felkutatni a probléma eredetét és megoldani azt. Ebben egyébkét tökéletes segítség lesz a kutyus.


Amúgy rossz kategóriába írtad a kérdést

2022. dec. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Tapasztaltam mar, igen, de azert ez a szint nem normalis.


Nyilvan termeszetes, hogy az ember elfarad, ha a kolyok miatt 4 orat alszik ejszaka, meg 600 ezerszer takarit pisit egy nap. Ez tok oke.

A puppy blues is errol szol, nem arrol, hogy hiszterias rohamot kell kapni egy kutya miatt.

Pszichologus, itt mas lesz a baj, ennek utana kene jarni.

2022. dec. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Tippem: félsz, hogy el fogod-e tudni rendesen látni. És hát megváltozott a családszerkezet, a kétszemélyes könnyedséget el kell gyászolni, jön egy háromfős felelősségteljes. Gondolom, ahogy bejáratódik a rendszer, összeszoktok, látod, hogy megy az élet kutyával, úgy majd elmúlik.
2022. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Mi egyszer hirtelen felindulásból behoztunk az utcáról egy kóbor kutyát. Megsajnáltam, de amikor ott volt, és igazából nem is volt szimpatikus, ráadásul látszott, hogy valószínűleg vemhes, nekünk meg még éppen egy pórázra sem volt pénzünk, nem hogy másra, én pánikba estem, sírógörcsöt kaptam, és követeltem a férjemtől, hogy reggel tegye ki. Azóta szinte biztos vagyok benne, hogy sosem lesz kutyám, nekem ez túl nagy felelősség.
2022. dec. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
20%

5 tökéletesen leírta.


De hamar rendeződik, a többedik állatnál már fel se merül 🙂

2022. dec. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Vidd be terápiába + keressetek egy szuper trénert.


Terápia, mert ezek szerint van egy csomó olyan megélésed, amivel jelenleg nem tudsz mit kezdeni.

Ami egyébként természetes: nincs az a mennyiségű olvasás, videónézés, beszélgetés, ami felkészít arra, hogy ott van otthonodban egy kis élet, amiért 100%-ig te vagy a felelős és fenekestől felforgatja a nyugodt mindennapjaitokat.


Kölyökkutyával végképp nem egyszerű: fejletlenek, a figyelmük a másodperc tört részére terjed ki, 10 perc szunya után ugyanazzal a lendülettel pörögnek tovább, mindent a szájukkal fedeznek fel stb.

Egy szuper tréner azért lenne jó mellétek, hogy elkezdjétek kialakítani a kutyával a kommunikációs csatornákat, szokásokat - természetesen nagyon visszafogott, baba üzemmódban - amelyek könnyebbé teszik az együttélést.


Megkérdezhetem, hogy milyen kutyusod van és mennyi idős?

2022. dec. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5%
Hogy mik nem vannak!
2022. dec. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!