Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Én is hajlamos lehetek mentàli...

Én is hajlamos lehetek mentàlis betegségre?

Figyelt kérdés
Édesanyàm sajnos évek óta paranoid skizofrén, de olyan szinten, hogy 0-24 ellàtàsra szorul. Nekem az a bajom, hogy nagyon sokszor a múlttal foglalkozok, nagyon visszahúznak a rossz emlékeim, nagyon kevés az önbizalmam, bizonytalan vagyok sokmindenben, néha abban is, ami megy. Sokszor melankólikus, levert vagyok. Motivàlatlan, halogatok. Sokszor nagyon kis mozgàs vagy tevékenység utàn is olyan kimerültnek érzem magam, mintha hat lóval szàntottam volna egész nap. Egyebekben van munkahelyem, egyetemre jàrok, van pàrom, tehàt rendezett az életem, rendezett körülmények közt élek. Ezt én értem el magamnak sajàt erőből. Szerintetek ilyen esetben is érdemes felkeresni pszichológust vagy pszichiàtert? Szedek vitamint, meg néha eljàrok mozogni is. Baràtaim is vannak.
2022. dec. 7. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze. Teljesen rottyon vagy, nem is értem miért vártál eddig. Az itteni kérdés feltevők jó 99%-a pszichológiai, pszichátriai eset. Egyedül a gyakorlati kérdesekre van esély, hogy más tudja rá a választ, de az élettel kapcsolatos kérdesekre senki. Aki meg igen, mint például én, az nem tudja átadni olyannak, aki még nem tart ott. Mert egyszerűen nem érti.
2022. dec. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
16%

Súlyosabb dolgok már kijöttek volna, enyhébb dolgai meg mindenkinek vannak.

Óvva intelek a pszichiáterekhez járástól unalomból, mert azonnal rádragasztanak 2-3 diagnózist + rögtön felírnak pár gyógyszert is. Akinek csak egy kalapácsa van, az mindent szögnek néz, a pszichiáterek pont így működnek. Meghallja, h anyukád skizó, már írja is neked a papírt a klinikai kivizsgálásra. Vannak melankólikusabb, csendesebb, visszahúzódóbb, bizonytalanabb, stb emberek, de ez még nem betegség, hanem habitus. Azt javaslom, hogy ne mentális betegségeken elmélkedj, hanem éljél! Legyél a barátaiddal, pároddal, tanulj, szórakozz, stb, azt majd ráérsz 50-60 évesen is betegeskedni. Ha meg mindenképpen érdekel a téma, akkor jófajta pszichológiai könyveket olvass, pl Popper Péter, Bagdy Emőke, Csenus.

2022. dec. 7. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező. Mikor a mikrokörnyezetednek, párodnak, barátaidnak mondod a benned lévő érzéseket, amiket most ide írtál, mit válaszolnak?
2022. dec. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
2-esnek igaza van. Én 4 éve voltam pszichiáternél, ő kérdéseket rakott fel, de ilyen szűkebbeket. Megkérdezte, hogy sok ember előtt, ha előadást kéne tartsak, akkor izgulnék-e? Mondtam, hogy hát lehetséges, hogy volna izgalom, de munkám miatt nagyon sok emberrel kommunikálok személyesen, és szóban is, telefonon. Egyből rámaggatta, hogy szociális fóbiás vagyok. Mondom jóvan. 1 napig szedtem a gyógyszert, amit felírt, utána pszichológus segítségét kértem inkább.
2022. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Pszichológust javasolnék. Ha iskolába jársz, az ottani tanácsadó szakpszichológust is megkérdezheted, ő tud továbbirányítani, ha szükségét látja. Emellett az állandó fáradékonyság miatt háziorvossal is kivizsgáltatnám magam, lehet, hogy valamilyen vitaminhiány, vashiány, etc miatt vagy ennyire kimerült és ez magával hozza a rossz közérzetet is. Ne add fel, van segítség!
2022. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj mert a genetika gondoskodott erről: mindig egy generációt ugrik a hajlam. Ami azt jelenti hogy a gyermekednek lehetséges hogy lesz. Te a nagyszuleidtől örökölhettél max.
2022. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!