Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már olyan, hogy egy...

Volt már olyan, hogy egy trauma megváltoztatta a személyiséged?

Figyelt kérdés
Korábban társasági ember voltam, egy nagyon komoly trauma óta azonban nagyon magamba forduló lettem. Nem is vágyom senki társaságára, megamnak való vagyok. Régen szorongtam, ha egyedül kellett töltenem egy hétvégét, most már ez a norma. Inkább attól szorongok, ha emberek közé kell mennem. Az emberek is kiszelektálódtak mellőlem. A többséget nem érdekelte a szomorúság, a nemjóarc énem, így elmaradtak. Nem bánom őket, csak csalódott vagyok, hogy milyen sok emberről gondoltam, hogy a barátom, pedig csak energiavámpírok voltak.
2022. dec. 9. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen trauma?
2022. dec. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Édesanyám meghalt tragikus körülmények között.
2022. dec. 9. 18:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez tipikus gyászreakció. Érdemes pszichológushoz fordulni, hogy feldolgozd a gyászt.
2022. dec. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nem biztos, hogy a teljes személyiségemet, de igen, több dolog is megváltozott bennem azóta és rossz irányba. Bár esetemben inkább komplex traumáról lehetne beszélni, nem egy darab traumáról. De a következmények szempontjából elvileg mindegy.
2022. dec. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!