Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek mindent értelmetle...

Miért érzek mindent értelmetlennek?

Figyelt kérdés

Nincsenek hobbijaim, mert úgy érzem semmi nem tud lekötni hosszútávon még egy sorozat se, mindent félbe hagyok. Próbálkozok csinálni dolgokat de rosszul érzem magam közbe nem igazán érzem, hogy örömet okozna. Minden nap ugyanolyan.

Azt látom, hogy más embereknek van lelkesedése, nekem meg nincs és már nem is tudom, hogy csinálják.

Mi lehet ezeknek az érzésének az oka, talán a magány okozhat ilyet?

Nincsenek barátaim, párkapcsolatom sem.



2022. dec. 11. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az amire vágysz? Vagy ha nem is tudod mi az ami anno nem jött össze és csak elnyomtad magadban?
2022. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Depressziónak tűnik ez, nem sima rosszkedv. Alepvetően amúgy tényleg nincs jól meghatározható értelme az életnek, hanem mindenkinek magának kell kitalálni valami értelmet neki.
2022. dec. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát sajnos amire vágyok azt nem lehet pénzen megvenni, az talán az őszinte együttérzés, figyelem, törődés. Hogy valaki akkor is szeressen ha nem vagyok jó passzban. Voltak emberek akik kihasználtak, ott voltam az egyiknek amikor azt mondta legszívesebben meghalna, én vígasztaltam. Aztán ha nekem volt valami bajom nem kaptam együttérzést tőle se mástól. Azóta meg túl bizalmatlan vagyok az emberekkel, hogy ismerkedjek de magányos is vagyok. Ez volt egész életemben. Nyilván az én hibám is. De úgy érzem senki nem fog szeretni önmagamért csak ha megjátszom, hogy minden rendben, ami egyre nehezebben megy...
2022. dec. 11. 17:54
 4/9 A kérdező kommentje:

Amiktől jobban érzem magam sajnos mind egészségtelen dolgok, energiaital, csoki, néha alkohol.

Mintha nem jönne nekem természetesen a boldogság érzése vagy hogy is mondjam...

2022. dec. 11. 17:58
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Üdv a mai kor emberek nagy része közt.
2022. dec. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Krónikus depresszió?
2022. dec. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Adott a következő írás:

[link] - A Prédikátor könyve (A prédikátor, ha minden igaz Salamon volt, aki az ókori Izráel királya volt.)


Azt javaslom, olvasd el, ha még nem olvastad! (vagy nem kellő figyelemmel olvastad, de ha olvastad is hasznos megint átmenni rajta)

Nagyon sok dolog le van benne írva, ami érdemes az elolvasásra, meggondolásra.


Az írás konklúziója ez:

"A dolognak summája, mindezeket hallván, ez: az Istent féljed, és az ő parancsolatit megtartsad; mert ez az embernek fődolga!

Mert minden cselekedetet az Isten ítéletre előhoz, minden titkos dologgal, akár jó, akár gonosz legyen az." - Prédikátor 12:15-16


Azonban én azt javaslom nagyon meleg szívvel, hogy olvasd el a többi részét is a linkelt írásnak!

Bizonyos pontokban az olvasásakor úgy tűnhet, hogy méginkább lehangoló az élet mint addig gondoltad, de olvasd tovább! Nagyon sok bölcsesség van benne és leírja, hogy valóban, bizonyos dolgoknak tényleg nincs értelmük.


Az Isten az, aki értelmet ad az életünknek! Aki szeret.

Ő mindent jobbra tud fordítani és jót akar nekünk!

Ő megeleveníti a lelket és megvidámít!


Isten annyira szeret bennünket, hogy az Ő egyetlen fiát, Jézus Krisztust adta értünk, hogy nekünk örök életünk legyen.


Jézus eljövén, tanította az embereket, meggyógyította őket bajaikból, gonosz szellemeket űzött, hirdette nekik az Isten igazságát.


Majd semmi gonoszat nem tévén elfogták, megkínozták, kigúnyolták őt. Majd keresztre feszítették, ezzel megölvén őt. De ő harmadnapra feltámadt! És nem tudta a halál őt fogva tartani. Legyőzte a gonosz minden erejét. És felment az Isten jobbjára. És örökké él! És ő a mindenség Ura.


És aki hisz Jézusban, annak is örök élete van.


És kérd Istent, hittel, az Ő akarata szerint, hogy segítsen, fordulj hozzá bizalommal!

Hidd el, hogy Ő meghallgat, ha így teszel!

És légy felé figyelemmel és alázattal!

2023. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-es vagyok.

Azt, hogy "alázattal", nem azért írtam, hogy borulj le egy hamis valami, vagy egy kitalált vallás, eszme, ember, embercsoport előtt.


Ha valaki valóban megértette, hogy Isten milyen és, hogy Ő szeret, az megérti, hogy alázattal jó viseltetni iránta. És Ő igaz és valódi!

Ő mindennél hatalmasabb és mindenek felett áll. Mindenható és mindentudó.

2023. jan. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem az előző vagyok.

Én nem vagyok vallásos,de tény hogy a vallás sok embernek a lelki bajaira gyógyir.

2023. jan. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!