Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholisták, ti hogy szoktato...

Alkoholisták, ti hogy szoktatok le? Mi volt a módszeretek? Vagy gyógyszerrel? Legyszives komoly válaszokat adjatok.

Figyelt kérdés

2022. dec. 13. 15:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Egyedül nem lehet leszokni.
2022. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
82%
Akaraterő, segítség, családtól való támogatás. Ennyi jutott most eszembe.
2022. dec. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
87%

Apám úgy szokott le, hogy az orvosa közölte vele ha tovább iszik nem ad neki 2 évet.

Egyik napról a másikra elhagyta a piát. Majd ezt kompenzálta azzal hogy rengeteg csokit evett úgyhogy jól elhízott.

2022. dec. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az eddigi válaszokat, de akinek van még ötlete, kérem írjon.
2022. dec. 15. 00:35
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Én 15 évig ittam napi rendszerességgel bort, most tartok a 94. alk. mentes napomon. Nekem előtte már gyomorfájdalmaim, epehányás-hasmenés volt. Így jelezte a szervezetem h most már elég. Egyik napról a másikra nem ittam azóta sem. Pedig olvastam hogy ezt ennyi időn keresztül való ívást segítség nélkül ne próbáljam meg, sőt a háziorvos is mondta, de akkor már a 19-ik napon voltam, de azt mondta h ha eddig nem okozott problémát akkor már nem fog. Pedig sajnos kb a 30 adik napon szédülni kezdtem, és a járásom is ingadózóvá vált. Ezt neurológus is megerősítette "Romberg: bizonytalan" És már a arcomon teljesen látszódott h iszom /piros, felpüffedt arc,44 éves nő vagyok így ez eléggé zavaró is volt. Az összes májfunkció leletem az egekbe. Gamma-GT: májusban 295 U/L volt, novemberre lement 30 ra. Nem mellesleg fogytam 25 kg-t is.😊 kérdésedre a válasz hagyd el teljesen egyik napról a másikra, nem pedig h minden nap egy kicsit kevesebbet. Menj kérj egy teljes labort azon fogsz látni elrettentő dolgokat. Ha régóta, és töményet iszol kérd a HO véleményét.
2022. dec. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
26%

Kórházban voltam, pszichiátrián, 1 hónapig. Így nem volt semmi különösebb problémám (kaptam gyógyszert is).


5


"kérdésedre a válasz hagyd el teljesen egyik napról a másikra, nem pedig h minden nap egy kicsit kevesebbet"


Baromság. Ilyet egyszerűen nem lehet mondani. Lehet, hogy neked nem lett bajod ettől a "módszertől", de másnak meg lehet.

2022. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
70%

6-os, azért is kérdeztem h régóta, és töményet iszik-e? Meg azt is h ezt egyedül elvileg nem lehetne végig csinálni, és kérjen HO véleményét.


A Pszichiátriáról meg annyit, h a bátyám volt kb 25 éve, és úgy ittak, mint előtte soha. A drogosok mákteát főztek, stb. tudom régen volt de akkor ennyire figyeltek oda az orvosok. Úgy semmiképp nem tud leszokni, h minden nap egy kicsit kevesebbet iszik. Szerintem olvasd át még1* h mit írtam először.

2022. dec. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

7


Légy szíves hagyd abba a hülyeséget. Elolvastam, amit írtál. Én pl. töményet nem is ittam sokáig (sőt, úgy en bloc nem ittam sokáig), de amikor egyszer abbahagytam pár napra, olyan elvonási tüneteim voltak, hogy csak na.


Ne mondj idiótaságot és nem foglak kijavítani.

2022. dec. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

8-as, milyen hülyeségről beszélsz? Ez sajnos velem megtörtént. Te nem ittál töményet, és sok ideig sem ittál te nem voltál alkoholista. És elvonási tüneteid voltak? Mitől? Úgy gondolom h itt te írsz hülyeségeket.

Arra kértem a kérdezőt h konzultáljon orvossal, de sajnos még nem írta h mióta, és mit ivott. Én nem riogatnám 1hónap kórházi kezeléssel, ezt majd az orvosa eldönti. Abba már bele sem gondolsz hogy 1 hónapig kimaradni a munkából az komoly problémákat jelenthet anyagilag.


A ne mondj idiótaságot és "nem foglak kijavítani" na ezt nem értem. Ha arra érted h lepontoztál, engem pont nem érdekel. 😁 Engem a kérdező érdekel, és neki mondtam el a történetemet.

2022. dec. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ugy kb. 22 éve iszom, tomenyet nem, de napi rendszerességgel kb. 2 liter bort. Próbálok folyamatosan leszokni, de komoly elvonási tüneteket tapasztalok, tetőtől talpig rémségek, izzadok, és hallasi hallucinacioim is voltak. Javasolták az elvonot, de nem mentem be, többek között azért sem, mert nagyon drága. Volt már, hogy 3 hónapig nem ittam, de aztan vissza csúsztam. Próbáltam fokozatosan keveset inni, próbáltam az egy kortyot sem módszert is, de mindig visszaestem.
2022. dec. 20. 00:39
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!