Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antipszichotikum elvonási...

Antipszichotikum elvonási tünetek meddig tartanak?

Figyelt kérdés
Ne támadjatok, orvosi utasításra és korházi körülmények között teszem éppen le a fraxiplrol nevű gyógyszert. De szerintem nagyon gyorsan csinálják. Egy napig felet kaptam másnap meg már semmit. És természetesen jöttek az elvonási tünetek. A legzavaróbb egy leírhatatlan elektrosokk szerű szédülés amit folyamatosan érzek. Volt valakinek ilyen tapasztalata? Meddig tart ez? Sajnos az orvosomat csak hétfőn tudom megkérdezni de megbolondulok azért írtam ki.

2022. dec. 16. 08:13
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Ez nem antipszichotikum, hqnem antidepresszáns.
2022. dec. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat akkor elírtam de a lényeg ugyan az
2022. dec. 16. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nevetséges, hogy erre kényszerítenek. Venlafaxine hatóanyag a legnehezebben letehető antidepresszánsok közé tartozik. Ha nem kapsz újabb SSRI-t vagy SNRi-t helyette akkor csak kéthetente felezéssel lehet letenni elvonási tünet nélkül mondjuk 1-2 honap alatt.
2022. dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Miért akarnak ennyire gyorsan leállítani róla? Szerintem fokozatosan kellene. Az több dologtól függ meddig tarthatnak az elvonási tünetek és ez mindenkinél más.
2022. dec. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Én egyszer probáltam leteni akoriban még nem tudtam hogyan kell gyorsan raktam le, de nem birtam az elvonási tüneteket és szép lassan raktam le. Arra emlékszem magzatpozban görnyedtem a padlon.
2022. dec. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora adagot szedtél? Mennyi ideje?
2022. dec. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Velaxint szedtem de hogy mennyit arra már nem emlékszem 20 éve lehetett. Most is szedek antidepreszenást mirzatent de ez jó hatással van rám nem akarom abbahagyni.
2022. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
A kérdezőtöl kérdeztem.
2022. dec. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!