Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg csak az a baj, hogy...

Tényleg csak az a baj, hogy kamasz vagyok?

Figyelt kérdés
Az emberek szerint a hormonális változások miatt vannak hangulatingadozásaim, ami alapjáraton nem olyan nagy hülyeség, csakhogy szinte minden kamasznak hangulatingadozásai vannak, de nem mindegyik kísérel meg öngyilkosságot. Pszichológushoz majd megyek, illetve családsegítőnél is voltunk már elég sokszor, most megint minimum egy fél évig oda kell járunk. Én bipoláris zavarra vagy borderline személyiségzavarra gondolok, bár nem biztos. Szerintetek?

2022. dec. 20. 16:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
34%

Láttam mar bipolaris meg borderline zavart kozelrol, hidd el hogy a kornyezetet azt visszajelezné hogy nagy a baj. Meg ők általában visszaélnek vmi szerrel. Erős dohányosak fiatalon, vagy gyógyszeresek, fű,pia ilyenek. Az ilyen személyekre nagyon jellemző hogy többször váltanak iskolát, munkahelyet mert konfliktusba kerülnek a környezetükkel, sokan nem birjak elviselni őket sajnos annyira durva amit művelnek, (ezt semmi rossz indulattal mondom de tényleg szélsőségesen viselkednek) A lényege a személyiségzavarnak h az életük minden területére kihat,nagyon erősen. Mashogy gondolkoznak, reagalnak, cselekszenek mint az atlag. Kivülről nézve ilyen, belulrőlnézve szerintemnincs állandó álláspontjuk, mivel mindig változik mit gondlnak, éreznek, a személyiségük egyik napról a másikra megváltozhat.


Nem kell ahhoz mentális betegség hogy öngyilkossági gpondolataid legyenek hidd el. Lehetsz érzékeny lelkületű, mert tényleg van ilyen. Én is vagyok pl mégsincs betegségem. Megoldatlan lelki problémák is vezethetnek ongyilkossághoz.

Nagyon veszélyes ha magadat igy diagnosztizalod mert akaratlanul beleakarsz majd illeni abba a sémába,megfelelnia tüneteknek. Szakembereknek is nehéz a diagnózis felállitása nem hogy neked. ,gondolj bele milyen komplex egy emberi lélek..


Nem azt mondom ezzel hogy kinövöd vagy hogy aludj rá egyet vagy a többi baromságot...csak azt hogy légy óvatos. Hormonális hangulatváltozások is lehetnek kegyetlenek, plusz ehhez hozzájön az hog yhajlamos vagy az ilyen dolgokra,szóval nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.

2022. dec. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Az, hogy hol és kinél jártál, illetve te mire gondolsz a problémáddal kapcsolatban, nem túl hasznod információ ahhoz, hogy véleményt mondjon róla bárki. Az alapján amit leírtál (tuljadonképpen semmit a hangulatingadozáson kívül), kb tizennégyezer-hatszázhuszonhét kölönböző variáció merül föl.
2022. dec. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
15%

Nem csak kamasz vagy. Kamasz vagy, nem hülye. Lehet olyan gond, amit akaratlanul az elméd palástolni akar. 17 évesen jöttem rá, hogy bár sok xar ért életem során (anyám elhagyott, egy undorító vénemberrel kellett élnem, sokat piszkáltak az iskolában, bla bla bla), a legnagyobb problémámat apám jelentette, akit kiskoromban istenítettem, imádtam, de a gondok és az élet rászakadtak, jelentéktelen dolgokon kezdte felhúzni magát, mindenért kiabált, akaratlanul rajtam vezette le a stresszt (kin, ha nem rajtam, sokat dolgozott kevésért, aztán hazajött). Bántó, sértő, degradáló dolgokat vágott a fejemhez és a dolgok javát nem értette meg amit mondtam neki. Azt hiszem, energiája sem volt megérteni. Nem volt semmihez türelme. 12 óra munka, 1 óra oda, 1 óra vissza. Főzés, háztartást vezetni, később a nevelőapja (akit ő gyűlölt a legjobban, én csak második vagyok a listán) ápolása (otthon kizárva, lakást nem adhattuk el, apám tulajdonos volt, igénytelen öregember a haszonélvező), katéterezése, pelenkázása, gyógyszerelése, tisztába tenni, mert gyakran szedte le magáról valahogy mozgással a pelenkát, és így a katéter is volt hogy kikerült a helyéről. Az ő nyomora az én életemet is azzá tette, noha az a vénember önmagában hagyott életre szóló pocsék emlékeket, hogy magányában kopogás nélkül benyit és néz minket, akár éjszaka közepén, hogy nem fürdik, nem mos fogat, összexarta a közlekedőt és a feltakarítása jó látás hiányában összekenés lett, fürdőkádba vizelt, stb... Ha valakinek ilyen dolgokról beszéltem, még én lettem leoltva. Egészen nyugodt kamasz voltam, mások - mindenki - szerint is. És ezeket az én elmém valahogy palástolta előttem, sokáig magamat hibáztattam, az apámon elgondolkodás helyett azon gondolkodtam, mit tudnék máshogy csinálni, de mindegy, mit csináltam, rá kellett jönnöm, hogy nem számít, ő a stressz egy részét adja ki - erre korán rájöttem, de így sem tudtam összeegyeztetni, hogy apám tesz lelkileg, idegileg a sírba. Még az iskolai pszichológus sem volt képes megérteni egy dolgot sem!


Kérdező, én nem látok bele a te életedbe, de a helyedben hosszú önvizsgálatot tartanék. Hátha te előbb rájössz a te életedet zavaró dolgok megfogalmazására.


Én valamikor mosolygós voltam, szerény, szelíd. Általános iskolás képeken látszik, hogy évről évre a mosolyom olyan szinten csorbult, hogy a végére a legnagyobb erőfeszítéssel lett a képen egyenes vonal. Mostanra rendesen az ajkam vonala mindig lefelé ível, mintha állandóan szomorú vagy miazisten lennék. Nekem is hangulatingadozásom lett, bár erre már rájöttem, így ennek fényében igyekszem viselkedni másokkal, amikor érzem a dolgot, hogy pluszból mínuszba esek. Ezek a dolgok fokozatosan alakultak ki, lettek az életem része. Kivizsgáltathatod magad, ha neked az békét ad, de a hosszú, kivesézős önvizsgálatot mindenképp csinálnék a helyedben, bár az a szívás, hogy ezeknek előbb vagy utóbb magától eljön a felismerése, csak hát ha utóbb történik, addigra rosszabb az egész.


21/l

2022. dec. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első válaszoló. A környezetem azért nem "veszi" észre hogy baj van, mert nem talál rá reális okot. Azt hiszik hogy csak unatkozom, vagy hogy túl sokat netezek. (Ami így is van, de mit tudnék csinálni, mikor már játszani nem játszok, barátaim pedig nincsennek. )Például aki öngyilkossági kísérletet hajt végre annak általában mindig van valami olyan az életébe, amit traumatikusnak lehet tekinteni. A szüleim szerint nekem ilyen nincs, bár ilyenkor mindig kifelejtik azt a tényt, hogy molesztáltak. Illetve iskolát háromszor váltottam, az egyiket azért mert gyűlöltek az osztálytársaim. Tudok nagyon bunkó lenni és kedves is, azt hiszem jól tudok manipulálni embereket. Mellesleg ezeket nem csak a levegőbe mondom, hisz évek óta érdekelnek a mentális betegségek. Nem dohányzom s nem is iszok, csak néha mikor megengedik vagy dugiba pár kortyot. Önbántalmazással is küzdök pár éve, nem bírok vele leállni. Remélem így már több hasznos információhoz jutottatok, csak mert a második válaszoló írta, hogy alig írtam valamit
2022. dec. 20. 17:26
 5/12 anonim ***** válasza:
16%
4: de konkrétan miért gyűlöltek az osztálytársaid három iskolában is??? Pszichológusnál nem jártál emiatt?
2022. dec. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Csak az egyik iskolában gyűlöltek. Igazaból csak piszkáltak éppen azzal amivel tudtak. Nem jártam pszichológushoz ez miatt
2022. dec. 20. 18:07
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

És ilyen iskolai piszkálás miatt HÁROMSZOR iskolát váltottál???

Ez se egy szokásos elintézési mód.

GYakorlatilag menekülés saját magad elől.


Mi a valódi probléma???

2022. dec. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké, látom nem érthetően írtam. Elsőnek válás és költözés miatt váltottunk iskolát, másodjára az iskolába járás miatt, harmadjára a piszkálás miatt. A legnagyobb probléma a hangulatingadozás. Abból indul el minden. Az öngyilkos gondolatok, ha éppen padlón vagyok, ha éppen a felhők közt járok, akkor nagyon jól érzem magam. Azzal nincs semmi baj, csak a rossz részével
2022. dec. 20. 18:12
 9/12 anonim ***** válasza:
16%

iskolába járás miatt? Ez mit takar?

Hány éves vagy?? Hány év alatt történt ez a három váltás???


De ha ennyire rossz az állapotod, miért nem fordultál iskolapszichológushoz, vagy orvoshoz, vagy ofőhöz...? Ha már a szüleid tojnak rád... :(((((

2022. dec. 20. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha leírnám hogy hány éves vagyok törölve lenne a fiókom, elég fiatal vagyok, nem is szabadna itt lennem. Fordultam is, és segítettek, az osztályfőnököm beszélt az anyámmal is. De az már a múlt, a jelen az hogy nemrég volt egy öngyilkossági kísérletem amióta jobban vigyáz rám mindenki. A pszichológusommal még nem beszéltem, de már van időpontunk
2022. dec. 20. 18:21
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!