Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beveheti a gyógyszerét alkohol...

Beveheti a gyógyszerét alkohollal?

Figyelt kérdés
Sajnos nem hajlandó bevenni. A vacsorához bontok fel egy üveg bort. Abba bele szabad keverni? Reagila 3 mg kemény kapszula. A betegtájékoztató nem egyértelmű.

2022. dec. 20. 18:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem.. Mi nem egyértelmű, a tájékozató ezt írja: “A Reagila szedése alatt az alkohol fogyasztása kerülendő.”
2022. dec. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem azt írja, hogy tilos.
2022. dec. 20. 18:48
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem gyógyszerezhetsz valakit a tudta nélkül! Felejtős ez az ember, akárkicsodád is. Az utcán fogja végezni, nem tudod megmenteni. Ne is akard, az ő élete.
2022. dec. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad. Komoly probléma is lehet belőle.
2022. dec. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, gyógyszert nem veszünk be alkohollal. De amúgy se jó ötlet semmilyen módszerrel beadni neki úgy, hogy ő nem tud róla. Elhiszem, hogy te a magad módján jót akarsz neki, de ne így. Beszélj a lelkére vagy valami, de az ő döntése legyen. Ha nem hajlandó, akkor viselje ő a következményeket, te annyit tudsz tenni, hogy elhagyod.
2022. dec. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nekem nem felejtős, mert az élettársamról van szó, elhagyni nem tudom. Szinte képtelenség ilyenkor rá hatni, amikor súlyos a dolog akkor szinte fel sem ismer, erőszakos. Nem akarom, hogy pánikoljon egész este, vagy nekem essen, de bevitetni se mert nem foglalkoznak vele, ott is csak telinyomnák mindennel. Belerakom akkor kólába, azt is nehezen issza meg, nekem is meg kell kóstolni előtte, mert szerinte mérgezett, a gyógyszert se veszi be emiatt.
2022. dec. 20. 19:08
 7/14 anonim ***** válasza:
35%

Alkohollal ilyen esetben még rosszabbul jársz, mert gyógyszer+alkohol komoly agressziót okozhat! Soha ne adj neki gyógyszert és alkoholt.

Plusz menekülj minél messzebbre! Vedd fel pl. velük a kapcsolatot [link] Holnap van chat is, ott tudsz név nélkül is kérdezni.

2022. dec. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%
"Elhagyni nem tudom." Kérdező, mért gyilkolod meg önmagadat? Életveszélyben vagy! Fontold meg! Az egyetlen választható lépés az elhagyása! Minden kétséget kizáróan nem jöhetsz ki jól, ha vele maradsz. Ha egyáltalán élve kijöhetsz ... Mért teszed ezt magaddal! Nem vagy felelős azért, aki önmagáért nem képes és hajlandó felelősséget vállalni!
2022. dec. 20. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor alkohol kilőve. Pedig ez nem lehet valami erős gyógyszer. Mikor jut belőle nekem is kóstolásnál, engem csak eltompít egy kicsit.


Köszönöm 7-es, kedves vagy, de ez az oldal nőknek szól, én férfi vagyok, és nem vagyok életveszélyben. El van zárva minden amivel ártani tudna nekem, vagy önmagának, műanyag evőeszközeink vannak stb. Én csak attól félek, hogy amíg holnap dolgozok addig kárt tesz magában, meg ugye pihenni sem tudok így tőle.

2022. dec. 20. 19:58
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy férfi vagy, még lehetsz életveszélyben egy skizofrén beteg mellett, akinek nincs betegségtudata és nem hajlandó a gyógyszerét bevenni. Ha nem lehet magára hagyni, akkor akut pszichózisban kórházi ellátásra van szüksége. Ne akarj a megmentője lenni, nem az az eset.
2022. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!