Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik olyan betegség, ami...

Létezik olyan betegség, ami olyan, mint a skizofrénia, csak abszolút pozitív hangulatú?

Figyelt kérdés
Tehát, engem nagyon érdekel ez a skizofrén téma. Kicsit talán érzem magamban is a hajlamot, de még bőven nem tartok ott, hogy eluralkodjon rajtam. Egyelőre alvásparalízisek, hangulatingadozások, és minimális fény-képzelgések fordulnak elő nálam, ez utóbbi is főleg akkor, amikor már épp elaludni készülnék, de valami visszahúz, tehát ilyen félálom szerű képzelgések vannak néha, de máshogyan, mint az alvásparalízis. A kettőt én külön venném. De a lényeg, hogy próbálok minél jobban rálátni a valós skizofréniára, olvasok ilyen irányú könyveket, meghallgatok olyan videókat, ahol skizofrének beszélnek a saját tapasztalataikról, filmeket igyekszek nézni e témáról, és eddig azt tapasztaltam, hogy a skizofrénia szinte kivétel nélkül negatív hangulatú. A képzelgések félelmetesek, depresszióba taszítja az embert, vagy éppen abból táplálkozik, démonokról, sötétségről, gonosz hangokról, szemekről számolnak be az ilyen betegek. De bennem megfogalmazódott egy kérdés: Ha az elme képes ilyen világokat teremteni, mert ez bármennyire is borzalmas, akkor is egy lenyűgöző dolog, tehát a mentális világteremtés. Ha pedig erre bizonyos betegek eredendően képesek, akkor nem jöhet létre ennek a "csodavilág" verziója? Ahol nem gonosz hangokat vizionál az ember, hanem csodás dallamokat, nem démonok kísértgetnek, hanem angyalok dicsérgetnek, nem poklot, alvilágot látsz magad körül, hanem magát az álmaid világát. Elviekben képesnek kell lennie rá az agynak, ha a negatívjára is képes. Remélem senki nem sértődik meg ezen a kérdésen, engem csak érdekelnek az elme határtalan képességei. Mindig is érdekeltek, és érdekelnek a másként gondolkodó, nem hétköznapi elmék is. Így ha bárkinek van valami beszámolója esetleg olyan dolgokról, amit tapasztal a skizofréniával, vagy bármi hasonlóval kapcsolatban, akár jó, akár rossz, azt én szívesen meghallgatom.

2022. dec. 22. 23:23
 1/3 anonim ***** válasza:
43%

A skizofrénia súlyos feldolgozatlan traumák miatt alakul ki. Ezért nem létezik olyan skizofrén, akinek ilyen jó hallucinációi lennének.



Egy skizo 25N

2022. dec. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
48%
A feldolgozatlan traumák skizoid személyiségzavart, borderlinet, bipoláris zavart okozhatnak. Nem skizofréniát..
2023. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Dehogynem,lètezik!

Saját tapasztalatot tudok mondani. Aki túlèli a pokoli időszakot,leküzdi a negatív dolgokat úgy,hogy nem kattant bele ès kijut az útvesztőkből aztán egy ideális világban találja magát ami tele van gondoskodással,boldogsággal,pozitív eufórikus hangulatú valóságban.

2023. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!