Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha már lassan 4 éve nem tudom...

Ha már lassan 4 éve nem tudom elengedni az exem, akkor egyértelműen a pszichiátrián van a helyem?

Figyelt kérdés
2022. dec. 25. 02:56
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
13 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Nem feltétlenül, de a pszichológus kellene.

Miben nyilvánul meg ez a kötődés?

2022. dec. 25. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Még mindig vele álmodom majdnem minden éjjel és legbelül azt kívánom, hogy bárcsak újrakezdhetném vele
2022. dec. 25. 03:10
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Ez még nem tűnik kórosnak, az álmaidat nem tudod irányítani, pszichiáter akkor kellene, ha zaklatnád.
2022. dec. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak nagyon ritkán próbálom vele felvenni a kapcsolatot, igyekszem úgy csinálni, hogy az még ne legyen zaklatás...
2022. dec. 25. 03:31
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Ha tudsz ennyire tudatos lenni, akkor minek keresed, egyáltalán mi történik ilyenkor?

Hány évesek vagytok, miért történ a szakítás, mennyi időt voltatok együtt? Azóta próbálkoztál mással?

2022. dec. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

"akkor minek keresed" mert reménykedem, hogy hátha az évek alatt legalább egy picit másképp fog gondolni rám :(

Próbálkoztam mással, és volt is egy-két olyan próbálkozás, ami elég ígéretesnek tűnt, de a ma igazán divatos dologgal lett vége: Ghosting-olt az illető. Tudod, az az a szitu, amikor tegnap még minden rendben van, ígyszeretlek-úgyszeretlek, aztán ma meg letilt mindenhol. Tehát semmit nem tudtam tanulni belőle, csak azt, hogy nem érdemes beleélnem magam semmibe.

2022. dec. 25. 03:50
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
4 év rengeteg idő, azalatt házasodnak, gyerekük születik, sőt akár elválnak emberek, nem beszélve, hogy mennyit változnak, egyikőtök sem ugyanaz, ennyi idő után már nem fog másképp gondolni rád, rég nem érdekled. Neked sem kellene egy idegenhez ragaszkodni!
2022. dec. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%

Kérdező: nem tudhatod miért alakult így, lehet hogy a másik fél reakciói voltak kiszámíthatatlanok és ha újrakezdenétek, "ugyanez lenne"...

Ne gondolj pszichiátriára, pszichológusra lenne szükséged, mielőbb keress egyet. Ki szokták írni, hogy milyen problémákban tudnak segíteni. Párkapcsolattal kapcsolatos problémák, veszteségek feldolgozása, gyász stb. A párkapcsolat végén is van egyfajta "gyászfolyamat", mégha ez furán is hangzik, hiszen veszteség, amit el kell engedni.

2022. dec. 25. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem az volt a kérdés, hogy el kéne-e engednem, hanem az, hogy elmebeteg vagyok-e, ha ez még 4 év távlatában sem sikerült, szinte semennyire.
2022. dec. 25. 04:05
 10/14 anonim ***** válasza:
31%
Értem, a válasz: Semmi köze ennek az elmebetegséghez. Az elmebetegség teljesen mást jelent.
2022. dec. 25. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!