Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevettem 3 Valeriana-t,...

Bevettem 3 Valeriana-t, használ ez valamit?

Figyelt kérdés

Egyedül vagyok itthon, és rettenetesen félek, mozdulni sem bírok, csak ülök egy helyben, minden villanyt felkapcsoltam, de úgy félek minden zajtól már.


3 Valeriana segít? Most vettem be, kb mennyi idő kell, hogy nyugisabban legyek?


2010. okt. 1. 20:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kellene olyan sokat bevenni... Van valami oka a félelmednek? Máskor is volt már ilyen?
2010. okt. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A valeriana nyugtató hatású szer, bizonyára használ valamit, 30-60 perc amíg felszívódik. De mégis mitől félsz ennyire?
2010. okt. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Biztos használ, de ez nem normális dolog. Hány éves vagy? Máskor is ezt csinálod, ha egyedül vagy? Kapcsold be a tévét, rádiót, olvass, hívj fel valakit, semmi rossz nem történik.
2010. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
semmi bajod nem lesz 3 szemtől, kb fél óra és nyugodtabb leszel. Én beszoktam tőle aludni. Amúgy meg csak gyógynövényeket tartalmaz. Máskor azért ennyit ne vegyél be
2010. okt. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom mitől konkrétan. Csak úgy jön a félelem, mindentől, de tényleg szinte ideszögez a székhez. Tök befeszülve ülök itt. Próbálom nyugtatgatni magam. De lassan talán hat, és kicsit nyugodtabb leszek, mire hazaér valaki.


Azért vettem be 3at mert még régebben Xanaxot vettem be ha nagyon féltem, ahhoz képest 1-2 Valeriana nem nagyon hatna semmit.

23 vagyok.

Amúgy napközben is mindig nagyon félek egyedül, de ilyenkor rosszabb.

2010. okt. 1. 21:09
 6/11 anonim ***** válasza:
De mért nem fordulsz orvoshoz pszichoterápiára, ha pánikbeteg vagy? A problémákat meg kell oldani, nem szenvedni tőlük!
2010. okt. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Én nem vagyok orvos, de ezek a pánikbetegség jelei, amit kezelni kéne.
2010. okt. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Értem, én azt gondoltam ez nem komoly. Mármint szőrnyen megkeseríti az életem, de ha valakinek szólnék erről csak kiröhögnének, ismerem a környezetem, ami pszichikai az nekik nem betegség.

Háziorvoshoz kell először mennem, és elmondani neki a panaszom, vagy csak kérni beutalót? Szóval a házidokinak muszáj elmondani hogy miért kérek beutalót?

2010. okt. 1. 21:54
 9/11 anonim ***** válasza:

szerintem nem olyan sok a 3 szem valeriana , nagyon gyenge

főleg ha már szedtél előtte xanaxot is néha néha


egyébként nem kell háziorvos tudtommal , felhívsz egy pszichológust/áter vagy TB támogatott mentálhigiéné (ugye ez ingyenes de kb havonta 1x ha kapsz időpontot , de jobb mint a semmi és vannak ott is pszichiáterek akik felírhatnak nyugtatót egy időre) és kérsz egy időpontot

keress rá neten hol van a körzetedbe , én legalábbis így csináltam és háziorvoshoz 1 szót sem szóltam

2010. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmilyen beutaló. Kikeresed a telefonszámot valahonnan ( SZTK, pszichiátria). Felhívod őket, és kérsz időpontot. Semmi mást nem kell mondanod a telefonban. Az adott időpontra vagy kicsit előbb odamész, és megvárod, amíg behívnak. Csak a pszichiáternek kell elmondanod a panaszodat. Mindent, és őszintén, ami összefügghet a betegségeddel. Nem árt odahaza előre összeírni a dolgokat, nehogy a lényeges részek kimaradjanak. Gondolj arra, hogy a diagnózist csak a te elmondásod alapján állítja össze a doki. Ami kimarad, az a terápiából is kimarad. Persze ő is kérdez pár dolgot. Felírja a gyógyszert, azt elmondja, mikor menj vissza. Ennyi az egész. Ha akarsz, írj nyugodtan e-mailt.
2010. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!