Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Automatonofóbiám van?

Automatonofóbiám van?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy egyik nap anyukámmal délután sétáltunk a Duna parton. Egy eléggé elhagyatott rész volt, főleg nyaralók voltak ott így nem sokan laktak a környéken. Borús volt az idő, nagyon fújt a szél és nem volt ott rajtunk kívül senki. Egyszer csak anya észrevett a mólón egy madárijesztőt ülni egy padon háttal nekünk. Annyira élethű volt hátulról, hogy először azt hittük élő ember. Mikor rájöttünk, hogy csak madárijesztő anya lement a mólóra megnézni és engem is hívott. Egy kicsit szorongtam, de győzött a kíváncsiság és odamentem. Ahogy megláttam nagyon fura érzésem lett, legszívesebben elfutottam volna azonnal, de nem akartam gyerekesnek tűnni. Volt egy nagy kalapja a fejébe húzva, így nem láttam a szemét. Anya le akart fotózni vele, de én mondtam, hogy nem szeretnék hátat fordítani neki, mivel annyira rosszul éreztem magam és tényleg nem éreztem biztonságban magam. Anya csak nevetett és gyorsan lefotózott. Aztán Anya odament, hogy megnézze az arcát és nekem is mondta, hogy nézzem meg milyen ijesztő. Ő igazából nem ijedt meg csak úgy nem volt kellemes ránéznie, na de én...ahogy megláttam az egyik szemének igazából csak a felét, mivel elsőre annyi látszott ki a kalapból annyira megijedtem, hogy legszívesebben elfutottam volna. Azonnal visszamentem az ösvényre és mikor visszafelé mentünk inkább oda se néztem. Korábban nem volt még ilyen, de azt eddig se bírtam elviselni, ha pl. A plüssállatom éjszaka felém volt fordulva és "nézett". Most épp egy vászonra festek tigrist állványra ami ugye a szobámban van felállítva és éjszaka mielőtt elaludtam volna olyan rossz érzés fogott el attól, hogy felém nézett, hogy kikeltem az ágyból és elfordítottam. Utánanéztem kicsit és azt írták létezik egy ilyen fóbia aminek automatonofóbia a neve. Amilyen videókat néztem a témáról az összes képtől szorongás fogott el és gyorsabban vettem a levegőt, de azok a képek tényleg nagyon durvák voltak, nem egyszerű babák hanem inkább ilyen szellem szerű lények amiktől szerintem mindenki megijed...

A kérdés az, hogy ez normális e és mindenkiben van e egy ilyen szorongás vagy tényleg automatonofóbiám van?



#félelem #szorongás #fóbia #Automatonofóbia #Babáktól való félelem
2022. dec. 28. 22:21
 1/1 anonim ***** válasza:
8%

Szerintem igen, van ilyen fóbiád. Azért gondolom, mert a fóbiáknak "köszönhetően" irracionális, akár intenzív félelem tör ránk, minden különösebb ok nélkül.


Mikor a fóbia aktiválódik, olyankor tapasztalhat az ember akár testi tüneteket is, mint ahogy írtad, "összes képtől szorongás fogott el és gyorsabban vettem a levegőt,"


Ez már testi reakció.


Nem gond, nem szégyen ez, nincs veled baj! Ez csak tulajdonság. Nekem is van fóbiám, ami elsőre másnak is furcsán hangozhat. Ha én is képeket nézek a "mumumsomról", akkor engem is elönt szorongás, van amikor a tenyerem is izzad.

2022. dec. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!