Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudok ezen javítani,szoro...

Hogy tudok ezen javítani,szorongás,depresszió?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Abban a nagy helyzetben vagyok,hogy itt vagyok huszon pár éves(férfi), és teljes letargiában vagyok, és nem tudom,hogy van-e ebből kiút? Állandó depresszív hangulat,semmihez nincs kedvem, nem beszélgetek senkivel.

A legnagyobb problémám,hogy raccsolok,(r hangot nehezen vagy nem tudom helyesen kiejteni), ez már olyan szintre avanzsálta magát,hogy már dadogok is,mert amikor beszélek folyamat azon pörög az agyam,hogy próbáljam úgy kifejezni magam,hogy ne legyen benne R hang, vagy ha van is akkor olyan szavak amiken nem észrevehető, ez rá megy az egész életemre,nem tudok egyszerűen ezen változtatni, magamban sokszor megbeszéltem,hogy ez nem gond, én is elfogadom,ha valaki raccsol..de egyszerűen nem megy, ez már olyan szinten van,hogy nem merem elmenni interjúra sem, ahol jelenleg dolgozom, nem nagyon beszélek,csak ha nagyon muszáj, hazajövök és nem csinálok semmit, szorongok,azon agyalok,hogy mit kéne csináljak, és inkább lefekszem aludni.

Családi támogatásom nincs,barátaim nincsenek.


2022. dec. 31. 17:42
 1/5 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem olyan gáz a raccsolás, vannak külömböző szintek, ha amúgy jó a beszélőkéd, egyszerűen fel se tűnik. Én is selypítek mégis mindenki azt mondja, hogy nem tünt fel. Lehet hogy segítene, ha teljesen elfelejtenéd. Az ilyen logopédiai dolgok inkább csak a szórakoztató szakmában számít, ahol próbálnak eleve tisztán, artikuláltan beszélni és ha vmelyik betű nem tökéletes azon elakadnak. Másik hogy van aki még lehet hogy szereti is..
2022. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
Önfejlesztés?
2022. dec. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17%
En is így vok
2023. jan. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%

Pszichológus? Ha megengedheted magadnak, mindenképp érdemes lenne.

Ne haragudj, én nem tudok mélyebben segíteni, csak annyit szerettem volna elmesélni, hogy van egy rokonom, aki raccsol, és valahogy nekem ez az esetében abszolút összenőtt a kedvességével, annyira szeretem a hangját, és boldogsággal tölt el, hogyha eszembe jut, illetve örülök neki, hogy a raccsolás által fel tudom idézni a hangját.

A hétköznapi életben meg - de ezt úgyis tudod te is - egyáltalán nem zavar, nem feltűnő, hogy ki hogy beszél.

2023. jan. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ugyan ez nem olyan gáz! Nyugodtan menj el közösségbe, szerezz barátokat. De ha mindenképp néma akarsz lenni, csomó pár/barát kereső oldal,alkalmazás van.
2023. jan. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!