Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez is közrejátszott a betegség...

Ez is közrejátszott a betegségem kialakulásában?

Figyelt kérdés
31 vagyok, szkizofrénia kényszerbetegség diagnózisokkal. Van nagyon sok rossz élményem kamaszkoromból pl nem neveltek a szüleim, hanem a nagyszülők és mikor 15 éves koromban a nagymamám meghalt akkor a nagypapámnál nem hagytak hanem betettek állami gondozásba ami bő 3 év volt. Rettegtem az intézettől, iskolától stb, ezért mindig hazaszöktem a nagypapámhoz de mivel ott azzal voltam fenyegetve hogy visszavisz a rendőrség , rendszeresen túladagoltam a nagypapám gyógyszereit (Andaxin, Tiapridalt) azért hogy ne tudjak magamról és ne szenvedjek. Érdekes módon a betegség fő tünetei akkor jelentkeztek, mikor ennek vége lett. Miért nem védi a törvény a kiskorúakat hogy olyan helyre vigyék őket ahol jól érzik magukat? Azzal nem számoltak az akkoriban eljáró dolgozók hogy ez maradandó problémákat okozhat? Tönkretették a gyerekkoromat. Rendszeresen ezekről álmodok meg a halott nagyszülökről
2023. jan. 1. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem simán! Én nagyon hiszek a környezet hatásaiban, szakember meg valószínűleg azt mondaná, hogy valószínűleg volt hajlamod amúgy is ilyen-olyan betegségre, ám a rossz környezeti változásod ki is hozta belőled, azaz ha hagytak volna a nagypapádnál, ahol remélem, legalább jól érezted magad, akkor tán nem alakultak volna ki. De ez tán fölösleges gondolat, hogy mi lett volna, ha... Azzal érdemes foglalkozni, hogy most hogyan tovább! Terápiát javasolok, minél kevesebb gyógyszerrel, hiszen nem lehet tudni, hogy melyik gyógyszer okoz függőséget, illetve minek milyen mellékhatása van, ugye...
2023. febr. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!