Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igaz Az hogy bárki bekattanhat...

Igaz Az hogy bárki bekattanhat úgy, hogy ámokfutó sorozatgyilkos legyen belőle csak nem mindenkinek ugyanaz kell ehhez?

Figyelt kérdés
2023. jan. 2. 09:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Ehhez szerintem genetikai hajlam is kell hozzá. Vannak, akik szörnyű borzalmakat éltek át, pl. háború, mégsem lesznek sorozatgyilkosok. Aztán van, akit soha semmi trauma nem ért, mégis az lesz. Ez egy mentális betegség, szerintem 90%-ban genetikai eredetű.
2023. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy mindenkinek más az ingerküszöbe, és bárkinél el tud szakadni az a bizonyos cérna. Viszont mindenki másképpen fog reagálni, másképpen fog kiborulni. Az egyik ember ámokfutásba kezd és/vagy gyilkolászik is, viszont mások sírni fognak, vagy pánikrohamot kapnak, vagy elszaladnak, vagy elájulnak. A sorozatgyilkoláshoz kell egy adag hajlam, személyiség, vérmérséklet. Nem lehet bárkiből kihozni.
2023. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

De úgy tudom aki sír elszalad elájul az is átmenet utána ámokfutó sorozatgyilkosba.


Sorozatgyilkos itt nem a legjobb szó mert az inkább azt jelenti aki tudatosan szedi újra és újra az áldozatait és nem ugyanazon a napon többet Esetleg egy egy napon kettőt de inkább éveken át szedi őket és nem tud leállni.

Az ámokfutó pedig az utcán vagy szórakozóhelyen végig rohadva gyilkol annyit amennyi ott van van akit meg csak megsebesít vagy épp nem tesz egyes emberekkel semmit csak egy pillanatra nézi őket.


Más kérdés hogy arra is szól a kérdés hogy igazi sorozatgyilkos lehet e bárki bizonyos hatásoktól.

2023. jan. 3. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!