Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik hogy már nem használ...

Létezik hogy már nem használ a Rivotril?

Figyelt kérdés
Tehát szorongasra kapom és mikor beszedem már nem igazán nyugtat 4 éve szedek rivot. Egyébként hány perc kell hogy lenyugtasson? Mostanában panikolok is sokat

2023. jan. 4. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Igen, létezik.

Viszont a rivotril csak tüneti kezelés, a problémát nem szünteti meg. A szorongásnak mindig van valami oka. Azt kellene felderíteni, és amennyire lehet, megszüntetni, vagy megtanulni kezelni. Csak ehhez nem Rivotril kell, hanem pszichológus.

2023. jan. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Ahhoz viszont érzelmi lusta az ember, hogy időt, pénzt, munkát fektessen a pszichológussal való együttműködéshez. A megúszást választja. A gyógyszereket.
2023. jan. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

3


Engem konkrétan 0-ra pontoztak pár hete egy kérdésnél, ahol kiírta egy lány, hogy nincs kedve kimozdulni, testi tünetei nincsenek, csak minden programot lemond és nem megy sehova, azért, mert azt írtam, ne pszichiáterhez menjen hanem pszichológushoz, mert előbbi gyógyszert fog felírni és egyelőre az nem indokolt.


De állítom a gyógyszerpártiak azok, akik már erősen függők és már csak azért is azt mondják hogy szedj te is, hogy ne érezzék azt hogy csak ők szenvednek, szenvedjen más is.

2023. jan. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

4-es, ez egy nagyon régi magyar reflex, ami még a paraszti viszonyokra vezethető vissza.


Régen, azazhogy nem is olyan nagyon régen, a vidéki közegben a tanár, az orvos, a pap és hasonlók szava megkérdőjelezhetetlen volt. Ők voltak az istenek. Ha az orvos azt mondta, vedd be ezt a pirulát, akkor bevetted és kuss. Nemhogy nem volt ellenvetés, de ha megtagadtad, visszabeszéltél volna, rögtön szájára vesz a falu, hogy nahát, a Béla azt hiszi okosabb az orvosnál, micsoda beképzelt alak.


Apám ilyen közegben nőtt fel, és egész életében minden semmirekellő előtt alázatosan hajbókolt. Meg is kapta a böjtjét, mikor rákos lett: valami kókler orvos bebeszélte neki, hogy meg lehet gyógyítani. Hónapokig kínozták, hurcibálták kórházról kórházra, teletömték drogokkal, míg végül kínok közt halt meg. Az utolsó pillanatig hitt benne, hogy ő még fel fog kelni az ágyról, az áttétes rák el fog múlni, hiszen a doktor úr megígérte! (Meg persze eltette a borítékot.)


Ez annyira mélyen gyökerezik a magyar társadalomban, hogy sokan még mindig azt hiszik, az orvosok csodatablettákkal gyógyítanak. Mellé nem képesek elfogadni a valóságot, hogy ők is kerülhetnek azok közé, akiknek sosem lesz többé ép az egészségük, neadjisten meg is halhatnak. Olyan nincs, hiszen van tabletta! Tehát zabálják a tablettákat, és őrjöngve védik az orvosukat, mert hiszen ő az ORVOS.


Én jól szórakozom rajtuk.

2023. jan. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

4, hetek óta bárki bármit ír, valami csoport végigmegy és lepontozza 0 közelébe, ezen ne aggódj. :D A többség támogatja, amit írsz.


A kérdésre válaszolva pedig: ja, szépen kialakult a tolerancia. Csodálom, hogy idáig húztad.

2023. jan. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
74%
Hozzászokott valószinűleg a szervezeted, és több hatóanyag kéne az eddigi hatás eléréséhez. Ilyenkor esetleg még szokott az orvos írni újabb adagot, de aztán már ő sem. Ilyenkor szokott az ember töbszörös áron, illetve bármilyen áron az interneten kétséges eredetű gyógyszereket beszerezni. Sajnos a hazai egészségügyben nem jut a páciensre idő, egyszerűbb felírni neki valamit és a sorsára hagyni. Fontos tudni, hogy a gyógyszer kizárólag a tüneteket enyhíti a beteg próblémáját azonban nem oldja meg. Így a gyógyszer nem jelent kiútat. Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy eszébe ne jusson kiváltani az ilyen típusú pirulákat. Ha van pár perced: https://www.youtube.com/watch?v=zPIIkDR5YJI&t=1587s
2023. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Nagyon szomorú vagyok én is amiatt, hogy egyszerűen nem lehet átírni ezeket a berögzött, évtizedes társadalmi mintákat.

Rengeteget tudnék ventillálni ezen, próbáltam az oldalon is, de sajnos nem látja a valóságot a társadalom 90%-a. Úgyhogy maradok én is pszichológusnál, neki hányom ki az aktuális megdöbbenéseimet és kezdem elfogadni, hogy a környezet sosem fog változni. Én változtathatok magamban, magamon.

2023. jan. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Próbáld meg apránként csökkenteni.És igen,hozzá lehet szokni,pontosabban rászokni.Próbáld ki a Valeriána Relaxot,az gyógy növényekből készült.Halgass relakszációs zenéket például ilyet.

https://www.youtube.com/watch?v=eiV0nvJ9fRM&t=5264s

2023. jan. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 NTBS ***** válasza:
A gyógyszerhez idővel hozzászokik a szervezet. Így előfordul.
2023. jan. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel megszokássá alakul így mindig emelni, emelni kell a kellő hatás eléréshez, és hát igen 4 év alatt elég bőven meg lehet emelni a hatásküszöböt. De attól is függ mennyit szedsz, mikor, és mióta stb..
2023. jan. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!