Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet túltenni magunkat...

Hogyan lehet túltenni magunkat múltbéli történteken?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok velem kapcsolatban amiket sosem szerettem volna ha bárki megtud, de kiderültek. És csináltam hülyeségeket a múltban, a legutóbbi 5 hónapja történt. De még a 2 éves baromságaim is eszembe jutnak gyakran. Emiatt utálom magam. Gondolom más emberek annyira tisztán nem emlékeznek velem kapcsolatos dolgokra. Én miért, és hogyan tehetném magam túl rajtuk?

jan. 10. 05:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológus?

Elgondolkodni, hogyan tehetnéd jóvá a régi hibáidat?

jan. 10. 06:02
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt érdemes tudni, hogy az emberek az idő 99%-ban saját magukkal vannak elfoglalva. A saját gondolataikkal, gondjaikkal, egojukkal. Még az ukrán háború sem köti le őket 5 percnél tovább, ne hidd, hogy a te dolgaiddal sokat foglalkoznak.

Aztán nyilván nem mindegy, hogy mik voltak azok a hülyeségek. Részegen kiabáltál a főtéren, vagy elütöttél valakit, nem mindegy.

Ha olyan jellegű, akitől tudsz, kérj bocsánatot, vagy fejezd ki, hogy sajnálod, ha megbántottad. Kisebb hülyeségeket meg engedd el, mindenkinek vannak fura dolgai.

A legjobb amit tehetsz, ha mostantól úgy élsz, hogy X év múlva ne kelljen semmin túltenned magadat.

Rossz emlékeket pedig újabb, jó emlékekkel lehet valamelyest felülírni. Jót tesz, ha az ember megpróbál a jelenben lenni, és nem a múlton révedezik álandóan. Az élet rövid, nincs idő a vetyengésre. Éljél tartalmasan, szeress, nevess, ne a múlton rágódj.

jan. 10. 06:51

További kérdések:

Minden jog fenntartva © 2023, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!