Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet túltenni magunkat...

Hogyan lehet túltenni magunkat múltbéli történteken?

Figyelt kérdés
Vannak dolgok velem kapcsolatban amiket sosem szerettem volna ha bárki megtud, de kiderültek. És csináltam hülyeségeket a múltban, a legutóbbi 5 hónapja történt. De még a 2 éves baromságaim is eszembe jutnak gyakran. Emiatt utálom magam. Gondolom más emberek annyira tisztán nem emlékeznek velem kapcsolatos dolgokra. Én miért, és hogyan tehetném magam túl rajtuk?

2023. jan. 10. 05:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Pszichológus?

Elgondolkodni, hogyan tehetnéd jóvá a régi hibáidat?

2023. jan. 10. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt érdemes tudni, hogy az emberek az idő 99%-ban saját magukkal vannak elfoglalva. A saját gondolataikkal, gondjaikkal, egojukkal. Még az ukrán háború sem köti le őket 5 percnél tovább, ne hidd, hogy a te dolgaiddal sokat foglalkoznak.

Aztán nyilván nem mindegy, hogy mik voltak azok a hülyeségek. Részegen kiabáltál a főtéren, vagy elütöttél valakit, nem mindegy.

Ha olyan jellegű, akitől tudsz, kérj bocsánatot, vagy fejezd ki, hogy sajnálod, ha megbántottad. Kisebb hülyeségeket meg engedd el, mindenkinek vannak fura dolgai.

A legjobb amit tehetsz, ha mostantól úgy élsz, hogy X év múlva ne kelljen semmin túltenned magadat.

Rossz emlékeket pedig újabb, jó emlékekkel lehet valamelyest felülírni. Jót tesz, ha az ember megpróbál a jelenben lenni, és nem a múlton révedezik álandóan. Az élet rövid, nincs idő a vetyengésre. Éljél tartalmasan, szeress, nevess, ne a múlton rágódj.

2023. jan. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!