Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A társfüggőseg elfajzott...

A társfüggőseg elfajzott változata lehet a Messiás komplexus?

Figyelt kérdés

2023. jan. 10. 21:52
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Az melyik? Magadat vagy a társadat érzed annak?
2023. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik kapcsolatomat és magamat is. Mintha kölcsönös kényszer lenne benne és bennem is a megmentésre. Ő engem akar megmenteni én meg őt. Érdekes szituáció, ami jelentős szenvedést okoz mindkettőnknek.
2023. jan. 11. 12:56
 3/4 anonim ***** válasza:
47%
Arra gondoltam, hogy talán így terelitek el a figyelmeteket a saját problémátokról. Te őt akarnád (számára akár erőszakosan), ő pedig téged (ugyanígy, számodra erőszakosan) megmenteni saját magától. A másik gondját felnagyítva, az ő problémájára fókuszálva kevésbé érzitek a saját bajotokat. Valami szerfüggés, vagy más jellegű a gond? Célravezetőbb lenne összekapaszkodva, egymást támogatva megkeresni a kiutat, mert így csak időhúzás valójában amit csináltok. Meg egymást is kicsináljátok idegileg. Ha egyáltalán ilyen jellegű a problémátok.
2023. jan. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
4# igen nagyon jót írtál, ilyesmi lehet a háttérben. Egy óriási gondom van ezzel a kapcsolattal ő a pszichológusom én vagyok a páciens és én kértem segítséget tőle, amiért fizettem és ő bele keverte az én terápiámba saját sérülését. Eléggé fájdalmas élete volt/van, erre mint "jó" társfüggő a terapeutám terapeutája lettem. Ami engem szomorúvá és dühössé tesz.
2023. jan. 11. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!