Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha sosem voltam boldog akkor...

Ha sosem voltam boldog akkor mindig depressziós voltam?

Figyelt kérdés
Utoljára gyerekként nevettem őszintén. Bár emlékszem akkor sem volt minden rendben mert sosem mertem mások előtt önmagam lenni, csak a családom egy része előtt. Aztán amikor nagyobb iskolás lettem nagyon félénk voltam, aztán jött a szociális szorongás ahogy beléptem a tinédzserkorba. Ezekben az időszakokban nem voltam boldog, de mindig reménykedtem hogy egyszer jobb lesz. Rájöttem hogy rengeteg idő eltelt az életemből már és nem tudom mi az igaz boldogság azt hiszem. Furcsa, mert mindig megjátszodtam a nevetést, mosolyt és sosem értettem ha láttam valakit őszintén mosolyogni, néha rossz néven is vettem, azt gondoltam rajtam nevetnek, mert nem mondták el miért mosolyognak és azt hittem azért tesznek úgy mintha mosolyognának mert bántani akarnak azzal engem :)) Én még sosem mosolyogtam úgy igazán őszintén.

2023. jan. 10. 22:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy ideje nagyon reményveszett vagyok és boldogtalan, semmi kedvem az élethez már.
2023. jan. 10. 22:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Amúgy ez egy civilizációs probléma, és tendencia, mármint, az álmosoly, és a kamu érzelmek. Ebben hatalmas szerepe van a közösségi médiának. Tehát, az emberek elfelejtették megélni a dolgokat, elfelejtették, mi az, ami őket őszintén boldoggá teszi, és csak az maradt meg bennük, amit ki tudnak posztolni magukról, amit el tudnak adni úgy, mint a boldogság illúzióját. Csak sajnos aki ezt teszi életvitelszerűen, idővel úgy is marad. Az idősebb generáció beleintegrálódott, a fiatal már eleve így nő fel. Ne azért menj nyaralni, mert őszinte élmény... "Azért menj, hogy ki tudd posztolni, és általa többnek érezhesd magad, mint a többi ember, akik nem nyaralnak épp" - durván és kissé eltúlozva de erről van szó. Csak abban a nevetésben és mosolyban lehetsz biztos, hogy őszinte, amit egyedül élsz meg, és jó érzés. Mert akkor biztos nem játszottad meg magad. Hacsak nem saját magad előtt, de odáig azért senki ne merészkedjen.


Mit tanácsolok? Nem tudom... Baromi nehéz ebben a felszínes világban megváltoznia annak, aki eleve nem úgy fogja fel az életet, hogy az őszinteséget és a boldogságot keresse. A legegyszerűbb megoldás az endorfintermelés, és folyamatos fejlődés, és az önelfogadás. Minden nap fejlődj valamiben. Bármiben. Rajzolás, főzés, edzés, tökmindegy. És sportolj. Fuss, bringázz. Ezek a folyamatok boldogsághormont termelnek. Ha nem is futás közben leszel boldog, de mikor futás végén, fáradtan leülsz kicsit, iszol vizet, vagy bármit ami jól esik, merengsz... aztán beüt a kellemes érzés. És néha kitart nap végéig is. Egyrészt, mert az agy megtermelte az endorfint, másrészt a tudat miatt, hogy ma tettél valamit azért, (sportoltál), hogy jobb, több ember legyél (fittebb, szebb, kitartóbb).

2023. jan. 10. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Ezzel nagyon egyet tudok érteni, bár nekem sosem jutott volna eszembe, köszönöm hogy leírtad.

És a tanácsokat is.

2023. jan. 10. 23:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem egészen, vannyk azért átmenetek. Az emberek többsége legalább a napjai felében nem boldog, de azért nem mimdenki depresdziós.
2023. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!