Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van az valahol rögzítve, hogy...

Van az valahol rögzítve, hogy milyen betegeket nem kezelhet a pszichológus? Olyanra gondolok, hogy pl ismerőst nem fogadhat.

Figyelt kérdés

2023. jan. 12. 08:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Mivel vele csak beszélgetés folyik és nem is orvos, szerintem bárkit fogadhat.
2023. jan. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van etikai kódexük, rá lehet keresni. Igen, családtagot, ismerőst nem fogadhat, sőt kliens családtagját se, kivéve a családterápiát. Nem léphet vele magánkapcsolatba. De a legfontosabb a képesítés szerinti kompetenciahatárok betartása. Súlyos személyiségzavarokat, depressziót, öngyilkosságveszélyt csak klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta kezelhet, szükség esetén kórházban.
2023. jan. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Joga van visszautasítani pácienst. Általában saját ismerőst, rokont nem fogadnak, valamint páciens rokonát se.

Lehet olyan is, hogy egy bizonyos probléma kezelését nem meri bevállalni (tegyük fel súlyos személyiségzavar), de ilyenkor általában továbbküldi az illetőt máshoz, pl. klinikai szakpszichológushoz.

2023. jan. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elolvasom az ide vonatkozó részt az etikai kódexből.
2023. jan. 12. 10:57
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Visszautasított pszichológus, vagy miért kérdezed? Ez egyébként szakmai kérdés: nem tud objektív lenni, ha korábban már volt magánjellegű kapcsolatotok, ami árt a terápia sikerének.
2023. jan. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem utasított vissza, hanem felajánlotta a tanácsadást, úgy hogy ismeri páromat. És pont az objektivitás miatt érdekelt ez.
2023. jan. 13. 09:05
 7/14 anonim ***** válasza:
Párkapcsolati tanácsadás? Vagy neked egyéni? Egyáltalán honnan tudta, hogy szükség van pszichológusra? Ő ajánlotta fel a szolgálatait? Pont fordítva szokott lenni.
2023. jan. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Külön tanácsadás, csak pont egyszerre gyűlt bennünk össze a feszültség. Párom pedig említette, hogy a munka mellett aggódik értem, mert rajtam is nagy a nyomás. Így dobta be, hogy akkor menjek én is hozzá.
2023. jan. 13. 11:29
 9/14 anonim ***** válasza:
De egymással nincs bajotok? Teljesen külső probléma esetén el tudok képzelni azonos terapeutát.
2023. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egymással semmi.
2023. jan. 13. 11:40
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!