Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van itt még valaki rajtam...

Van itt még valaki rajtam kívül akinek már semmi reménye nincs, hogy valaha meggyógyul mentális betegségéből?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 20:06
 1/6 anonim válasza:
5%
Javaslom a Bibliát mint tanulmányozni.
2023. jan. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Ó, mert a világ legszadistább, leggonoszabb fantasyje biztosan segíteni fog a seggfej istenképével...
2023. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
8%
Rád is nagy szüksége van. Gyere pontozz le ;)
2023. jan. 20. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
83%

Jelen.

Erre akkor döbbentem rá, mikor bementen bentfekvős, csoportos pszichoterápiára. Rajtam kívül az összes csoporttag olyan problémával volt ott, amit valami nemrég megtörtént trauma okozott (válás, családtag halála), és az volt a céljuk a terápiával, hogy újra megtalálják önmagukat, újra olyanok legyenek, mint régen.


Én meg így ültem ott és azon kattogtam, hogy basszus, én ilyet nem tudok mondani. Nem emlékszem olyan időszakra, mikor ez valaha is jobb lett volna. Gyerekkorom óta problémáim voltak, nem volt olyan időszak, amikor nem voltak. El sem tudom képzelni, milyen lenne mentálisan egészséges lenni, számomra ez ismeretlen. Nem létezik olyan énem, ami valaha jól lett volna... Ekkor döbbentem rá, hogy teletömhetem magam akármennyi gyógyszerrel, járhatok én bármilyen terápiára, ez soha az életben nem lesz jobb. Mert én ez vagyok. Én vagyok maga a mentális betegség, ez az én részem, ami végig fog kísérni egész életemben. Küzdhetek én bárhogy ellene, de szabadulni soha nem fogok...

2023. jan. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos el kell keserítselek, de a mentális betegségek nem gyógyíthatók, csak tünetmentessé tehetők. Még a depresszió is olyan, hogy vissza-visszatér. A szorongás szintén. Terápia hasznos egy darabig, de mindent az sem fog megoldani sajnos.

Ezt nekem is el kellett fogadnom. Életem végig szednem kell a gyógyszereket a bipoláris zavaromra, amit nem kértem magamnak, de megkaptam. Sajnos ilyen az élet. Egyetlen jó dolog van a mentális betegségekben: nem olyan degeneratív idegrendszeri betegségek, amibe garantáltan belehal a páciens (pl. Huntington-kór)

2023. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Érzelmileg labilis személyiségzavarban szenvedek - többek között. Orvos diagnosztizálta. Elvileg nem gyógyítható, bár legjobb tudomásom szerint az én koromban már enyhülniük kéne a tüneteknek. Sajnos ezt egyáltalán nem tapasztalom... Több pszichológusnál/pszichiáternél is jártam már illetve egy több hónapos terápián is részt vettem - eredménytelenül. Túl vagyok több öngyilkossági kísérleten illetve most is tervezem az öngyilkosságot, mert már nem látok kiutat ebből. A saját életem és a körülöttem élőké is csak szenvedés. Emellett testi betegségeim is vannak, amik gyógyíthatók lennének, de nem foglalkozom velük. Van, amelyikre néha szedek gyógyszert, de a legtöbbre egyáltalán nem. Egyre nehezebben bírom ezt az állapotot...
2023. jan. 23. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!