Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tennétek?Ez depresszió,...

Mit tennétek?Ez depresszió, vagy lehet meg fogok bolondulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

36 éves vagyok, évek óta dolgozom egy munkahelyen, ahol a feladataim nagy részét teljesen önállóan végzem. A munkám jellegét, a feladatok sokszínűségét szeretem. Nagy felelősség van, ami stresszel jár, de ez a része sokáig inkább motivált és élveztem.

Viszont az évek alatt úgy érzem a munkahelyi légkör és a hierarchia káosza felőröl. Ez kezdettől megvolt, sőt az elődöm figyelmeztetett is rá, de eleinte nem csináltam belőle különösebb gondot. Nem szeretném, és nem is nagyon tudom elmagyarázni a problémák részleteit, annyira megfoghatatlan, de utánaolvastam a gondjaimnak és kezdem azt hinni hogy talán mobbing áldozata vagyok. Sőt, lehet fura, de szerintem ezt a feletteseim nem is szándékosan teszik. Azt hiszem észre se veszik és lehet nem is az ő hibájuk inkább az adódó helyzeteké.

Igazából a sok év alatt, sok hullámvölgy volt, jobb/nyugisabb időszakok és rosszabb idők, de mostanra eljutottam arra a pontra, talán összeadódott bennem a majdnem hét évnyi folyamatos feszültség, hogy pl.:pénteken szorongok a hétfő miatt, de ez csak egy apróság a többi "tünetemhez" képest. Hétköznapokon reggelente sokszor hányok, a munkahelyre gondolva nem kapok levegőt, ha a munkahelyi telefon csengőhangját meghallom valahol, akár pl.: egy boltban, görcsbe ugrik a gyomrom és lefagyok. Síró görcsök jönnek rám. Vagy akár szabadnapon ha a munkahelyem előtt elmegyek már az épülettől elkap egy furcsa szorongó érzés. Érdekes a munkahelyen általában tudom tartani magam, nem mutatom, otthon jön ki rajtam. De tartani magam is egyre nehezebb. Nehezen figyelek már oda, mikor a sírás kerülget, és én magam romlónak érzem a munkateljesítményem.

Ami a legijesztőbb néha öngyilkos gondolataim vannak, amolyan egyszerűbb lenne menekülni mint megoldást keresni érzéssel, mert biztos én vagyok a gyenge. Ezeket mindig legyőzöm, de nagyon megijeszt, mert félek attól ha esetleg egy nagyon stresszes nap hacsak egy percre is bekattanok baj lesz.

Egy részem azt mondja, hogy a munka előnyeit kéne figyelnem és elviselni a dolgokat, mert biztos én vagyok túlérzékeny. A másik részem pedig azt mondja tök mindegy, hogy én vagyok-e érzékeny vagy sem, ez a munkahely tönkretesz és változtatni kell. A családom is az utóbbit mondja. Szerintük nagyon megváltoztam, rossz irányba. Gyerekeink vannak, kevesebb velük a türelmem. Ugrok mindenre, már kb a férjem minden apó - jószándékű- megjegyzését is támadásnak veszek és védekezésképp visszavágok. Aztán két perc múlva rájövök, hogy basszus semmi rossz nem történt és bocsánatot kérek, de az ilyen helyzettől csak még szarabbnak érzem magam. S néha legszívesebben fel sem kelnék. A férjem szerint minden gondunk munkámra vezethető vissza, szerinte mióta ott dolgozom azóta alakulok át az életvidám feleségéből depressziós szorongó időzített bombává. Felmondanék, de közben rettegek, hogy hol találok majd állást, lakáshitel a nyakunkban amit egy fizetésből nem tudnánk fizetni, amíg nem találnék másikat. Biztos hogy felmondási időt kéne töltenem, mert nehezen találnának valakit a helyemre. Ez is fura, a felmondástól emiatt is félek, hogy a felmondási idő alatt hogy bánnának velem. Ostobaságnak érzem még a gondolatot is, de már előre félek attól hogy megkapom hogy cserbenhagyom a munkahelyem. Ráadásul félek hogy a biztos rosszat feladjam a bizonytalanért, mert ha én vagyok túlérzékeny lehet máshol is ugyanez lesz. Régen bátrabb, magabiztosabb voltam, most már konkrétan kb mindentől félek.

Volt már valaki hasonló helyzetben?

(Kérem ha lehet, gonoszkodást nem kérek, nem biztos hogy el bírnám viselni. Jólesett ezt kiírni magamból, de elég nehezen vettem rá magam, hogy meg merjem fogalmazni.)



2023. jan. 27. 11:23
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Kezdj el másik munkahelyet keresni + a háziorvoshoz is jelentkezz be.
2023. jan. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Jaj istenem, ez szornyu. Tudnad egy kicsit reszletezni, mibol all az emlitett munkahelyi mobbing? Rendszeresen teged peceznek ki es tesznek felelosse, ha valamilyen problema mutatkozik? Van olyan ember a munkatarsaid kozott, akiben megbizhatsz es aki erzelmi tamaszt tud neked adni, vagy nagyon elszigeteltnek erzed magad?
2023. jan. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szörnyű, és mint írod megfoghatatlan. Mert a passzív agressziót olyan szépen be lehet aranypapírba csomagolni, hogy csak pislogsz és nem érted a saját érzéseidet. Nem tudsz kiállni magadért, mert az "ellenségek" ezt már olyan magas szinten művelik, hogy te jössz ki rosszul. Ugyanez volt velem is. Sokáig tűrtem, a szép szó nem igazán vált be, pedig hónapig mondtam a dolgokat, jöttek a máshol sem jobb, meg a megszoksz vagy megszöksz mantrák.

Nekem az egyszeri agresszív kiállás magamért tett pontot a végére. Persze én voltam a sz@r, a szemét, aki cserbenhagyja őket a szabadságok közepén, stb.

Ahol megjelenik a bűntudat, szégyenérzet, lelkiismeretfurdalás gyönyörű hármasa, legyen az család, munkahely, párkapcsolat, ott baj van. És a test jelez először. Higyj a testednek.

Én pszichológushoz, önismerethez fordultam a további némileg hatékonyabb, és nem agresszív határmeghúzás és eszközszerzés érdekében.

Akkor mocsok rosszul voltam, magamat hibáztattam. De rövid távon veszteség, hosszútávon nyereség.

2023. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek a válaszokat!


2-es: Olyan mint ahogy a 3. írta az első bekezdésében. Teljesen megfoghatatlan, néha nem tudom hogy szándékosan akarnak e rossz érzést kelteni vagy sem. De voltak konkrét esetek is, amikor egyértelmű volt, de mivel van kolléga aki azt hiszem szokta olvasgatni ezt az oldalt, nem merem leírni. Ha munkával van probléma nem kimondottan én vagyok a hibás, nem mond ki ilyet senki, de a velem való kommunikáció megváltozik.Nagyon szívesen leírnám, egyrészt hogy kiírjam magamból, de tényleg nem merem. A kollégáim egy része akiknek nem ő a felettesük látják a helyzetet, de a konkrét esetekkor csak annyit mondanak "engedjem el". Adott helyen több nagyjából egyenrangú felettes van és a problémát ez még rontja is így. Mert amelyik nem az én közvetlen felettesem kívülről látja a gondot és próbálta már hogy beszéljük meg közösen mindannyian, de utána abból is az lett hogy én biztos panaszkodtam...Ha meg tényleg szólok is valamiért utána pláne nekem lesz még feszültebb a helyzet. Nagyon nehéz megmagyarázni úgy hogy nem tudom leírni a konkrét munkahelyet és hierarchiai viszonyokat.


3-as: Egyszer évekkel ezelőtt visszakérdeztem kicsit nagyszájúbban, határozottabban, erre a vége az lett hogy behívattak az irodába és fejmosást kaptam arról hogy ki a főnök és hol a helyem.

Már a gondolattól jobban vagyok ha arra gondolok más munkám lehet, sőt szinte egyfajta lelkesedést érzek, aztán képen csap a gondolat hogy még nem találtam mást és nem tudom mikor fogok. De keresek.

2023. jan. 27. 13:40
 5/6 árokpart ***** válasza:
62%
Kérdező! Vedd fel szépen telefonra ezeknek az embereknek a beszólásait, bántásait és szépen feljelenteni őket garázdaságért. Ugyanis bőven kimeríti.
2023. jan. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Az embernek a legfontosabb az egészsége és a családja!!!Ha az egészséged tovább romlik akkor nem tudsz helyt állni sem a jelenlegi sem új munkahelyen és a családod is látja kárát. Én ha ilyen helyzetben lennék mind te , keresnék egy másik munkahelyet ,magammal foglalkoznék mert a baj küszöbén állsz.Ha mindennel foglalkozol ,hogy ki mit mond,hogy viselkedik ,a hitel Te hol vagy???Ki fog segíteni ha lebetegszel mert így depresszió,pánik bármi felerősödhet ha nem vigyázol magadra!Gondold jól át tedd meg az első lépést magadért a többi kialakul, ha nem benne vagy egy ördögi körben ami kihat nagyon is az egészségedre!
2023. jan. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!