Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez a hektikusság? Mitől van?

Mi ez a hektikusság? Mitől van?

Figyelt kérdés

Az életemben két időszak változik állandóan, és egy időszak kb 3-7 napig tart kb, tehát elég hektikus és gyakran változik a kedvem. A boldog és a depressziós időszakok változnak.


Boldog időszakok: tele vagyok motivációval, mindent elérhetőnek és megvalósíthatónak találok, rengeteg új ötletem van, tele vagyok energiával, jövök-megyek, alkotok. Boldog vagyok és zsongok. Tervezgetek.


Depresszív időszak: állandóan fáradt és stresszes vagyok, kiüresedettnek és tompának érzem magam, csak aludnék, semmihez sincs kedvem, sem motivációm. Szorongok, mindenen. Nem látom az élet értelmét (öngyilkossági gondolataim azonban nincsenek), olyan szürke és üres minden. Itthon érzem jól magam, a négy fal között, ahol senki nem lát. A napi teendők közül is a legszükégesebbeket csinálom csak, munka, fürdés stb. Semmi pluszt.


Mitől van ez?



2023. jan. 31. 12:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem ez valami bipoláris cuccnak tűnik. Lehet ennek valami oka?
2023. jan. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, én is olvastam erről a bipoláris dologról, de ott egy-egy időszak hosszabb ideig áll fenn, nem? Tehát nem ilyen pár napos periódusok
2023. jan. 31. 14:49
 3/3 anonim ***** válasza:

Lelki hullámzás, a kiegyensúlyozatlan lelkiállapot okozza.

Könnyebb és nehezebb periódusok.

2023. jan. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!