Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Előfordulhat, hogy a megcsalás...

Előfordulhat, hogy a megcsalás okozta ezt bennem? Eléggé hidegen hagy, sőt, szinte taszít a szex?

Figyelt kérdés

Nagyon brutálisan megcsaltak, a lány akit szerettem vélt sérelmei miatt mindenkinek durván erotikus tartalmú képeket/videókat küldött, és láttam őket, és tényleg, fűnek-fának.


És azóta nulla libidó, és nehéz a szexre gondolnom, pedig azelőtt eléggé túlfűtött voltam.


2023. jan. 31. 18:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és ajánlom hogy keress fel egy pszichológust, mert tartósan kihathat az életed további részére, főként a libidódra, és simán kialakulhat egy krónikus impotencia, amit most még sokkal könyebb kezelni mint majd 1 év múlva.


Ez nem gáz, nem ciki, ez ugyanolyan trauma mint bármi más, nem te leszel az első aki ezzel keres fel egy pszichológust meg nem is az utolsó. Én a helyedben ezt tenném.


Engem is megcsaltak 1x, ráadásul én konkrétan hallottam az aktust is az elejétől a végéig, 20 évesen nem mentem pszichológushoz, évekig szenvedtem ettől az emléktől. Ha most történne ilyen velem, első utam egy pszichológushoz vezetne, mert nem akarnék megint évekig ezzel kelni és feküdni, és nem is kell.

2023. jan. 31. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
56%
Lehet emiatt hogyne. Azt javaslom én is, hogy ezt egy szakemberrel beszéld meg, mert egy lány miatt nem éri meg magad tönkretenni.
2023. febr. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
+1 szavazat a pszichológusra. Ha most megkapod a megfelelő segítséget, akkor csomó jövőbeli problémát megelőzöl.
2023. febr. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
De ha tartasz a pszichológustól akkor egy hozzád közel álló idősebb vagy tapasztaltabb személlyel beszéld meg. Engem is csaltak már meg de egy idő után kialakul az emberben az hogy ha “valakit vinni lehet akkor adjuk rá a kabátot és hagy menjen” ( lehetőleg jó messzire tőlem )
2023. febr. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy 4-es mondja, sőt, ezt a gondolatot tovább lehet vinni, hálás lehetek, hogy megszabadultam egy értéktelen embertől, esélyt kaptam a jobbra. A többiekkel is mindenben egyetértek. Ha nem friss a történet akkor lépj, nehogy beleragadj ebbe a helyzetbe. Fel a fejjel, vannak cifra történetek, te is belefutottál egybe.
2023. febr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
39%

5


Azért ez nem így működik, traumákat feldolgozni nem lehet úgy, hogy odaállsz a tükör elé és mantrázod hogy te milyen szerencsés vagy, bármi is történt. Ez szakember feladata, én például a barátokat kifejezetten károsnak gondolom ilyen dolgokban. Mert a barát a saját nézőpontját fogja elmondani, aminek a vége elbagatellizálás lesz és hogy amúgy mekkora szemét a másik ember. Nyilván az, de mint írtam is, ezzel nem fog oldódni benned a szorongás.

2023. febr. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
6, én csak a saját tapasztalatomból tudok meríteni, nálam szó szerint így működik. És olyan szinten egyedül juttattam el magam idáig, hogy még csak barátokra sem számíthattam, első óriási csalódásom rég ellenem fordította őket mire én egyáltalán észrevettem, hogy miben vagyok. Hogy még cifrább legyen, saját szüleim, testvérem sem támogatott, szinte "kötelességem" lett volna észrevenni, hogy én látom rosszul, nem mindenki más. Nem beszéltem én tükörről meg mantráról, hosszú-hosszú gondolkodásról volt szó, ráadásul abban az időben, mikor még a pszichológusról a nagy többség azt tartotta, oda a bolondok járnak. Hidd el nekem, nagyon nagy támasza tud lenni egy ember saját magának. Manapság meg főleg, hisz milliónyi helyről lehet tájékozódni, nem kell mindent saját kútfőből összerakni. És nem, hogy szorongás nem maradt bennem, hanem szinte büszke vagyok magamra magam előtt, hogy valóságnak láttam a valóságot. Nem keverendő az önteltséggel, inkább elégedettségnek nevezném. És mai napig hálás vagyok az életnek, hogy időben raktam ki a számomra ártalmas embereket, másképp nem lett volna hely és lehetőség arra, hogy a jó megtaláljon, hisz minden energiám és figyelmem lekötötte volna a haldokló kapcsolatok életben tartása. Lett még egy pozitív változás is, saját családom, tudod, ahol kis butusnak tartottak ezután lett képes elfogadni, hogy értelmes és felnőtt ember vagyok. Sok éve volt mindez, de mai napig érvényes.
2023. febr. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
39%

7


Na, látod? Pont ezért káros, az első mondatoddal le is írtad. Nem objektívan adsz tanácsot, hanem ami neked bevált, ehhez ragaszkodsz, és úgy gondolod hogy ez univerzális, ez mindenkinél működnie kell.


Nem vagyunk egyformák, mindenki más utat járt be, más háttere van.


Tájékozódni valóban lehet, ezen az oldalon is látszik, hogy sokan kész pszichológusnak gondolják magukat mert elolvastak 3 cikket a noklapja.hu oldalon.


Ha valaki impotenciával küzd egy trauma miatt, az nem fog elmúlni baráti jótanácsoktól, hálával mert végre nincs az életedben az adott személy.


Pontosan ezért írtam az 1. válaszomban a pszichológust, mert tanácsot azt tudnék adni zsákszámra én is, csak rendkívül káros tanácsokat osztogatni egy idegen embernek, akiről semmit sem tudsz, de azt gondolod hogy ha neked jó és bevált, akkor az másnál is így működik.

2023. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8, nem tudom, mitől kattantál így rám, írtam, hogy a többiekkel is mindenben egyetértek, ha nem friss az elakadás akkor lépjen, kérjen segítséget. Azt már csak halkan merem megkérdezni tőled, mielőtt ilyen széles körben elérhetővé vált volna a pszichológus, szerinted az emberek mind a traumájukba nyomorodva vegetálták végig a hátralevő életüket? Nem. Próbáltak segíteni önmagukon és egymáson. Esetleg elmentek a paphoz vagy imádkoztak. De akkor is a leghasznosabb első lépésnek tartom az önmagaddal, önmagadban való tisztázását annak, hogy amit a másik tett, az az ő problémája, nem rólad szól, hanem róla. És ha ezt megérted és elfogadod, a lelked felszabadul, a tested pedig reagál. És ez esetben megoldod akár önmagad is. Ha nem, akkor pedig szakember. Csak sajnos abból sem egyszerű igazán jót találni, addig sem árt támogatni önmagadat.
2023. febr. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
39%

9


Szóval mert régen nem volt pszichológus ezért most sem egy fontos dolog? Vagy mit akarsz ezzel a "bezzeg régen" dologgal? Ez olyan mintha azt írtad volna, hogy ne panaszkodjon egy gyári munkás se, régen is volt rabszolgaság, most meg pénzt is kapsz érte.


Azzal te még traumatizálódsz, hogy az ő problémája és hogy róla szól. Például egy alkoholista szülők mellett nevelkedett gyereknek aki mondjuk retteg bármilyen kapcsolatot kialakítani (mert akik a legközelebb álltak hozzá, azok árulták el) mondhatod, hogy ez az ő problémájuk, csak ez nem fog segíteni. A pánikbetegek is tisztában vannak vele, hogy éppen nem szívrohamot kapnak hanem egy pánik közepén vannak, mégis sokan szenvednek tőle, ha pedig már pszichoszomatikus tünetek vannak, azon nem fog segíteni az "állj a tükör elé és mondd ki hangosan hogy te márpedig csodálatos vagy" monológ.


Ha pedig valakinek libidócsökkenése, esetleg impotenciája van, az éppenséggel elég komoly pszichoszomatikus tünet, amit én senki helyében nem bagatellizálnék el baráti tótanácsokkal, meg Szabó Péteres motivációs bullshitekkel.

2023. febr. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!