Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skrizofrén betegek!Ti hogy...

Skrizofrén betegek!Ti hogy éltek,mit csináltok,hogyan küzdtök meg a betegségetekkel a mindennapokban?

Figyelt kérdés
A bátyám már 10 éve skjrizofrén,jelenleg 32 éves. Nem dolgozik, nem csinál egésznap semmit, csak fekszik.Többször is abba hagyta a gyógyszerét ami miatt be feküdt a kórházba.Volt,hogy elszökött ,eldobta a telefonját,nem lehetett elérni.Van egy zaklatási ügye is.Amíg velünk lakott folyamatosan bántott mentálisan, én főztem-mostam rá.Édesanyám bérel neki lakást, és főz-mos rá,mindennap látogatja,fizeti az albérletét már évek óta.A kaját,amit vesz neki van,hogy csakúgy ki dobja. Nem jár pszichiáterhez.Régen sokszor vissza került a gyógyszerei elhagyása miatt, egyszerűen mindenki hibás,állandóan ezt mondja. Tudna éppen dolgozni, mert okos gyerek, de nem igazán akar. Meg fog valaha is gyógyulni? Egyre jobban kezdem azt látni,hogy már nem önmaga. Vagy agresszív, vagy depressziós. Hogyan lehetne neki segíteni? ( édesanymám ebbe fog belehalni..) szeretnék neki segíteni,de nem igazán akarja a gyógyulást.
2023. jan. 31. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:
Hozzám is beszélnek a hangok néha hogy menjek el. Vagy fenyegetnek hogy megölnek. Meg szól hogy öld meg a családod stb és akkor inkább elszaladok napokra
2023. jan. 31. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Manócska1 ***** válasza:
nekem shizzoaffektív zavar meg szorongásos depresszió a diagnózisom. amikor jobb állapotában látpd próbálj vele beszélni hogy kérjen segítséget szakembertől és szedje is a gyógyszereit
2023. febr. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A bátyád nem érzékeli vagy nem is akarja tudni a valóságot, vagy látja, de nem lát belőle kiutat, ezért rátok hárítja a rosszat. Ha hívő keresztyének lennétek, tudnátok a bátyádért imádkozni ISTENhez, hogy akarja az igazságot, ha szégyen és félelmetes is reá nézve. Meg azért is, ha látja, forduljon az ÚR JÉZUS KRISZTUShoz irgalomért, bűnei bocsánatáért. Jézus mondta:...aki kér, az kap, aki keres talál, a zörgetőnek megnyittatik. Sok programról írtam nektek, fogjatok hozzá. Imádkozok értetek.JÉZUS=SZABADÍTÓ.
2023. aug. 30. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!