Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 17 éves vagyok, pár hónap...

17 éves vagyok, pár hónap múlva töltöm a 18-at, gyermek vagy rendes pszichiátriára fognak fogadni?

Figyelt kérdés
Járok pszichológushoz és súlyos depresszióra ,,gyanakszik,, illetve hajlamos vagyok az önbántalmazásra. Javasolta a pszichiátriai kezelést, viszont azt mondta abban az életkorban vagyok hogy dobálni fognak hogy melyikre mehetek. Hogy a rendes pszichiátriára még nem, a gyermekpszichiátriára meg már nem. Vagy esetleg valaki tudna erről mesélni valamit hogy mire kell majd számítanom vagy hasonlók? Előre is köszönök minden választ!!
2023. jan. 31. 22:53
 1/5 Csabi34 ***** válasza:

Hivatalosan a gyerekpszichiátriára tartozol, és lehet át fognak passzolni ha betöltöd a 18. évet de valahol el kell kezdeni és konzultálni kell egy pszichiáterrel, hogy adjon tanácsot. Keresd meg a háziorvosod is, ők is tudják hogyan működik a beutalási rendszer a pszichiátrián.

Jobbulást neked, próbáld elterelni a figyelmed, ha rossz a hangulatod, kapcsolódj ki olyan tevékenységgel, amit szeretsz csinálni. Próbáld pszichológussal kordában tartani a dolgokat, a gyógyszeres kezelésnek vannak mellékhatásai, csak akkor érdemes gyógyszert szedni, ha semmilyen más beszélgető terápia nem segítene. A pszichiáterek pedig arról híresek, hogy szeretik az embereket gyógyszerrel tömni, ha kell, ha nem.

Persze, nem azt mondom, hogy soha nem kellhet gyógyszer de a te korodban szerintem veszélyes lehet.

2023. febr. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És milyen esetekben gyógyszerezhetnek?
2023. febr. 1. 11:40
 3/5 Csabi34 ***** válasza:
Hogyha a pszichiátered szükségesnek ítéli meg.
2023. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%
18 évesen a felnőtt pszichiátriai osztály fog kezelni. Azt ne akard.
2023. febr. 1. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Felnőtt sztem, én voltam úgy kórházban, pszichiátrián, hogy volt egy 17 éves szobatársam. Amúgy inkább talán a beutaló orvos fogja eldönteni! A pszichológusod mit mond erről?
jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!