Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Régóta szedem az antidepresszá...

Régóta szedem az antidepresszánst?

Figyelt kérdés
Januárban volt 3 éve, hogy a pszichiáterem javaslatára elkezdtem szedni. Nagyjából 4 hónappal ezelőtt mondtam neki, hogy most már elkezdhetnénk csökkenteni a dózist, mert sokat javult az állapotom, de ő azt mondta, ezt nem ajánlja. Közben egyik ismerősömtől azt hallottam, hogy ő csak 1 évig szedte, és a 7. hónaptól már folyamatosan csökkentették a dózist a pszichiáterével. Most akkor ő szedte nagyon rövid ideig, vagy én szedem már túl hosszú ideje az antidepresszánst?

2023. febr. 6. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyénfüggő. Valaki visszaesik akkor is ha évek után teszi csak le, valaki pedig 1 év után teszi le és gyógyszernélkül is jól van.
2023. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Bízz az orvosban. Plusz nem ciki gyógyszert szedni. Ha nincsenek durva mellékhatások és egyértelműen jobban vagy a gyógyszertől, akkor szedd tovább becsülettel.

Mondják, hogy 1.5n ideig kell szedni az antidepit, ahol n az előtte depresszióban eltöltött idő. De ahogy az 1-es is írta, teljesen egyénfüggő kinek mi jön be.

2023. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommenteket. Jelenleg 2 féle antidepresszánst szedek. Jó ötlet lenne az egyiket elhagyni, aztán ha rosszabbul leszek, újra szedni? Hallottam olyan emberről is, aki már évtizedek óta szed gyógyszert. Én nem szeretnék évtizedekig gyógyszert szedni, csak azért kérdezem.
2023. febr. 6. 23:32
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Egyénfüggő kinek meddig érdemes szedni, meddig érzi hatékonyságát. Én olvastam olyat is aki 3-4 fajta gyógyszert szed, hát nem tudom nekem ez az 1 is elég, de hálistennek ennek mellékhatásai nem voltak, mert modern gyógyszer, de amiken azelőtt mentem át 3-4 gyógyszer az pokol volt :D egyébként ez tényleg egyénfüggő valaki szedi 1 évig valaki 10-20 évig kinek hogy esik, és hogy érzi magát. Szerintem érdemes lehet megpróbálni, de ez csak te érezheted igazán.
2023. febr. 7. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én a frontintól remegek másnap reggel
2023. febr. 7. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
20 éve szedek antidepresszáns. Endogén depresszióm van. 1 x próbáltam leszokni. Még erősebb lett a pánikrohamom, depresszióm. Sajnos, más választásom nincs, mint továbbra is szedni. Viszont, megszoktam a reggeli 1 szem bogyót. Sokat segített.
2023. febr. 7. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Én 10 évig szedtem SSRI-t, elkezdtek fájni a térdeim, azért tettem le. (Más mellékhatásai is voltak, és van kockázata a hosszas gyógyszerszedésnek) A térdfájdalom elmúlt, azóta se jött vissza. Egyik napról a másikra tettem le, ami tudom, hogy nagyon kockázatos. Most van kb. 7. hónapja hogy letettem, nagyon durva hangulatingadozásaim voltak (öngyilkossági gondolatok), most kezd nagyjából visszaállni az agyam a normál szintre.

Szorongásra szedtem, és most persze kicsit szorongóbb vagyok mint gyógyszerrel, de tűrhető. Nem jött vissza az, hogy utcán, tömegben rosszul lennék. Étrendkiegészítőket szedek idegrendszeri támogatásul (D+K csepp, Omega 3 kapszula, C vitamin, és nem napi szinten multivitamin). A CBD olajat is hasznosnak találtam (jó fajtát kell venni).

2023. febr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%
Az orvosoddal való egyeztetés nélkül ne változtass a szedésen! Ha ő úgy látja, már nincs rá szükséged, úgyis elmondja. Nem ciki az antidepresszáns, viszont nem játék. Csak szigorú felügyelet mellett, fokozatosan szabad elhagyni, akkor is csak ha az illető már tényleg teljesen jól van.
2023. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Bizony, ahogy a 8-as írja. Minden pszichiátriai gyógyszert VÉRESEN KOMOLYAN kell venni, mert közvetlenül a központi idegrendszerre vannak hatással, az pedig nem szereti a légbőlkapott változásokat. Ezért titrálnak és nem azonnal egy lórúgásnyi adaggal indítanak. (Kivéve akit a mentő visz be és zárton indul, mert az más téma. Ott krízis van.)

Ezek a gyógyszerek nagyon nem játékszerek. Csak és kizárólag úgy szabad szedni, ahogy az orvos előírja neked. Se többet, se kevesebbet. Mindig annyit és olyan időközönként, ahogy azt megbeszéltétek.

Ha fájdalomcsillapítóból kicsit többet-kevesebbet szedsz, az nem nagy ügy, de nem is vényre kapod az Ibuprofent például. A receptköteles gyógyszereket nem véletlen kapod receptre. Ezeket ha nem felelősen használja az ember, akkor nagyon tud vele ártani önmagának. A nyugtatókat a recept mellett már személyihez is kötik.


A vérnyomásos ha nem szedi be a gyógyszereit, nem lesz olyan nagy baja, meg azok elég gyorsan hatnak. A pszichiátriai gyógyszereket megszakítás nélkül kell szedni, mert az idegrendszer lassan reagál. Ez nem olyan, mint a lázcsillapító, hogy beveszem és 2 óra után lemegy a láz. Itt heteknek-hónapoknak kell eltelnie, hogy elérd a terápiás hatást.


A letételre ugyanezek vonatkoznak. Csak lassan szabad és csak úgy, ahogy az orvos előírta neked. De ha azt mondja, hogy szedd továbbra is, akkor ne akard jobban tudni mint az orvosod. Ő a szakember, ő tudja miért nem támogatja az absztinens opciót. Nyugodtan kérdezd meg miért gondolja így, biztosan értelmesen el fogja magyarázni.



Szóval CSAK OKOSAN. Úgy legyél okos, hogy megbízol az orvosodban. Ő tudja szakmai oldalról mi a helyzet. Te csak az inputot adod neki. Nincs azzal baj, ha gyógyszert kell szedni, hisz ezért fejlesztették ezeket a tablettákat, hogy aki beteg, azt kezelni lehessen eredményesen.


Illetve azért se menj a fejed után, mert akár nagyon ki tudsz magaddal cse$zni. Te nem tudod, hogy mit okoz az, ha változtatod a gyógyszerelésed önfejűleg. MINDIG az orvossal kell konzultálni.

2023. febr. 7. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!