Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért van ilyen sok mindenkine...

Miért van ilyen sok mindenkinek megfelelési kényszere? Miért akarnak díszelegni?

Figyelt kérdés

Akik elfogadják magukat és nem izgulnak,hogy más mit gondol róla,azok rendes emberek. Sajnos a mai világban egyre többen adják fel magukat,és nem azért csinálnak valamit,hogy jól érezzék magukat,hanem hogy "jajjjjúrestenem,más mit szól".


Szar ember vagyok,mert nem azon aggódok,hogy más mit gondol rólam,és nem kifele akarok megfelelni.



2023. febr. 9. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem ez a lelki egyensúly kulcsa,hogy ne akarjunk másoknak megfelelni!
2023. febr. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem sokan így nevelkednek, ezt látják a szüleiktől is és beléjük nevelik, hogy "jaj mit szólnak az emberek ha piros lesz a hajad"
2023. febr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Mert a legtöbb embert gyerekkorában megalázták-megszégyenítették, ha "nem úgy viselkedett" vagy "szeretetmegvonás" volt.
2023. febr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
11%
Kérdés hogy te miért izgulsz azon, hogy mások mit gondolnak?
2023. febr. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
77%

Egyszerűbb erre a válasz mint gondolnád.


Csak nézz fel az internetre, social media. Mindenhol azt látod, hogy mennyire tökéletes mindenki. Vagyis azt mutatják. A fiatalok mindenhol azt látják, hogy tökéletesek és ezért ők is azok akarnak lenni. Azt látják a neten, hogy ha valaki szép, akkor mindenki szereti őket, ha viszont találnak egy rossz fotót, vagy egy hibát, akkor utálkozás van, és mivel azt akarják, hogy őket is szeressék, ezért mindig azt figyelik, hogy másoknak megfeleljenek.



Hiába mondja valaki azt, hogy "De engem nem zavar, hogy ki hogyan néz ki, csak legyen jó a személyisége". Na ez egy f*szság. Az agyunk mindig a kinézetről ítéli meg először az embert, mert azt látja meg először.


Az emberek sokszor kegyetlenek tudnak lenni. Ha valami nem tetszik nekik, akkor egyből elkezdenek sutyorogni, hogy nézd már hogyan néz ki, vagy nézd mit csinál. Akarva, akaratlanul, de mindenki ezt csinálja. Gondolj bele, hogy mennyi gyereket piszkáltak már vagy ítéltek meg valamiről és kezdtek el pizskálni. Leginkább a kinézet miatt. De van, hogy azért mert szegény vagy azért mert ő nem jó valamiből pl.: valamilyen tantárgy vagy hasonlók. Aztán már próbálnak mindent úgy csinálni, hogy másoknak jó legyen, akkor legalább nem kell megint átélniűk azokat az időket.


Én például szociális fóbiás lettem és gyűlölöm az embereket. Teljesen kiábrándultam belőlük. Amit látok nap mint nap. Mindenki kétszínű, kibeszélik egymást a másik háta mögött, amit meglátnak és nem tetszik nekik egyből elkezdenek beszélni róla. Kitalálnak egy ostoba pletykát és elkezdik híresztelni. Magasabb szintűnek képzelik magukat másoknál és azt hiszik ők alkotják a szabályokat. Akik meg tehetnének ezelken, azok meg leszarják, mert a kedvenckékkel kivételezés van. Elcseszett a világ. Csoda ha van olyan ember, aki mentálisan egészséges vagy normális élete van és gyerekkorában sem történt vele semmi.

Azért vannak az embereknek megfelelési kényszerei, mert tudják, hogy milyenek az emberek. Ha túl akarod élni és nem elveszni, akkor meg kell felelned az embereknek és a f*szfejekkel is kedvesnek kell lenned, hogy vidd valamire.

2023. febr. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én magasról leszarom, hogy kinek hogyan kéne megfelelni. Csak magamnak akarok, és el is fogyott a lista.:) Sok az önbizalomhiányos, szolgalelkű ember, akik azt hiszik, hogy ha mások kedvében járnak, akkor jobban fogják szeretni őket. Pedig pont ellenkezőleg! Egy saját egyéniséggel, és akarattal rendelkező embert lehet igazán tisztelni. Rendkívül káros a fészbukon és hasonlókon terjedő menőzés, egymás húzása, zrikálása. Nekem nincs ájfonom, sőt azt se tudom, hogy pontosan micsoda, de van agyam, szívem, bátorságom, és mindig egyenes háttal megyek.
2023. febr. 12. 17:43
 7/16 NTBS ***** válasza:
95%
Hasonlóan gondolkodom mint te kedves kérdező. Csak az a baj, hogy így kevés barátom és működő emberi kapcsolatom van. Én bírom egy szintig. De sokan egyáltalán nem. Ez van. Úgyhogy a válasz a magánytól való félelem.
2023. febr. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
81%

Igy van utsó.

Sokan meg a gyakorikon is probalnak megfelelni mert jajj Istenem ha nem irok ekezettel akkor lesz 1-2 agyhalott aki ezertz beszól hogy nem tudok irni stbstb:)


Akik nem tudják megvedeni magukat azok mindig kenyszeres emberkék lesznek

2023. márc. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%
Mert buták!
2023. márc. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
93%
Sokan félnek attól, hogy kibeszélik őket, "mindenki" elítéli őket, ha valami hibát vétenek, vagy mernek másképpen viselkedni, esetleg ujjal mutogatnak rájuk...
2023. márc. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!