Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A TASZ tényleg segít megszünte...

A TASZ tényleg segít megszüntetni a gondnokságot?

Figyelt kérdés
A párom cselekvőképességet teljesen korlátozó gondnokság alatt áll, de szeretnénk ezt megszüntetni, mert össze akarunk házasodni, viszont a gondnoka ezt nem engedélyezi, azt mondja, nincs belátási képessége, nem tudja felfogni, mit jelent az, hogy házasság, így felmérni sem tudja, mivel járna az. De ez nem így van, teljesen tisztában van ezekkel, 7 éve vagyunk együtt, a gondnoka mindezek ellenére sem engedélyezi. Így esélytelen, hogy össze tudjunk házasodni? Ha igen, akkor a TASZ tényleg segít megszüntetni a gondnokságot, ha felkeressük őket?

2023. febr. 9. 22:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
A weboldalukon világosan le van írva, hogy miben tudnak segíteni.
2023. febr. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tudom, olvastam, ott azt írják, hogy a gondnokság megszüntetésében tudnak segíteni. De akkor ez azt jelenti, hogy ha felhívom őket és kérem a segítségüket, ők segítenek is?
2023. febr. 9. 22:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Beidéznéd esetleg?
2023. febr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

„Kisebbségek


Intézetben élő, szellemi fogyatékos vagy mentális zavarokkal élő személyt ért jogsértés;

gondnokság alá helyezés megszüntetése (választójogi igények is);

HIV-vel élő személyek egészségügyi ellátásához és egyenlő bánásmódhoz való joga;

rasszista, homofób, antiszemita támadás vagy egyéb gyűlöletbűncselekmény;

hátrányos megkülönböztetés, ha állam vagy állami szervek részéről történt, és azért különböztették meg hátrányosan, mert roma, LMBT, HIV fertőzött, drogfogyasztó vagy szellemi fogyatékos.”

2023. febr. 9. 22:37
 5/13 anonim ***** válasza:
48%
És ezek közül melyik releváns szerinted?
2023. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A gondnokság alá helyezés megszüntetése, Mr. Ramsay.
2023. febr. 9. 23:08
 7/13 anonim ***** válasza:
És cselekvőképtelenül hogy indítja el az eljárást, amiben a tasz tudna segíteni?
2023. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, a cselekvőképtelen embernek is joga van kérni a gondnokság alá helyezés megszüntetését.
2023. febr. 10. 12:29
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha így lenne, nem lenne gondnokság alatt kisfiam.
2023. febr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Te nem a gyámságra gondolsz egész véletlenül?
2023. febr. 10. 13:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!