Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Durva szociális szorongás...

Durva szociális szorongás hova forduljak?

Figyelt kérdés

Jelenleg pénzem nincs kezelésre, a házból nehezen mozdulok ki egyedül.

Ha valakivel beszélni kell vagy telefonálni már előre félek nehogy valami kínosat mondjak.

Ez így nem élet ennél még a halál is jobb. Végső elkeseredésemben segítséget keresek valakinek esetleg tapasztalat hova lehet fordulni?



2023. febr. 13. 18:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A helyi pszichiátriai gondozóba ingyen.
2023. febr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És oda kell beutaló vagy csak úgy be lehet menni?
2023. febr. 13. 18:28
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beutaló, csak időpontot kell kérni.
2023. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, majd utána nézek
2023. febr. 13. 18:52
 5/17 anonim ***** válasza:
79%
ha megtanulod elengedni a megfelelési kényszert és nem foglalkozni azzal,más mit gondol,az nagyon sokat segít.
2023. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igazad van de nem tudom, hogyan engedjem el, mert senkinek nem tudtam soha megfelelni és vágyok arra, hogy valaki elfogadjon. :(
2023. febr. 13. 19:11
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem jutsz szakemberhez, próbáld a gondolataidat irányítani. Helyezd át a figyelmedet a félelmedről. Telefonáláskor a célra összpontosíts, amit el akarsz intézni a telefonnal. Mondjuk mosógépszerelőt akarsz hívni, ne azon remegj, hogy atyavilág, telefonálnom kell, hanem, hogy végre lesz jó mosógépem, gyorsan fel is hívom a szakit. Ha kell, írd magad elé egy fecnire, hogy ne tudj elkalandozni a félelem felé. Inkább próbáld sürgetni magad, amíg az agyad feladatot old meg, addig nem tud félni. Nem fér el benn egyszerre két gondolat. Ha ki kell menned, egész úton arra gondolj, gyorsan veszek tejet, aztán már állok is neki a madártejnek. Aztán persze kérj segítséget szakembertől, de hátha ezzel is valamivel könnyebb lesz. Jobbulást neked, és tudd, hogy kismillió ember küzd ugyanezzel. Ha lenne egyszer egy ilyen összejövetel, tömeget kellene irányítani.
2023. febr. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért meg ne küzdj, hogy elfogadjanak, azért ki a fene küzd, hogy te elfogadd őt? Abba nyomnának bele, hogy nekik jó legyen. Majd ha jön olyan akivel kölcsönösen fontosak vagytok, ott meg ez lesz a világ legtermészetesebb dolga.
2023. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
69%
az előttem lévőnek igaza van,nem szabad másnak megpróbálni megfelelni. ez a beteges konformizmus az előző rendszerből ered, legalábbis tapasztalatom szerint.
2023. febr. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat, megpróbálom megfogadni őket! Ami még nálam gondot okoz a fizikai tünetek, hogy remeg a hangom, elvörösödik az arcom, hányinger stb. Meg olyan gondolat, hogy elveszítem az önuralmamat és emiatt mondok akaratlanul valami hülyeséget vagy rosszul leszek. Ezekre még nem találtam megoldást, hogyan lehetne elmúlasztani.

Értem nem hiszem, hogy fog küzdeni valaki főleg ilyen tulajdonságok mellett akkor már inkább választanak egy normális embert akivel bármikor lehet ide oda menni, bulizni.

Csak a magány is nehéz dolog főleg ha emellé még félek is ismerkedni :D

2023. febr. 13. 19:38
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!