Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a különbség a pszichiátria...

Mi a különbség a pszichiátria nyilt osztálya és a zárt osztálya között?

Figyelt kérdés

Én a nyilt osztályon voltam. Elvileg. De elég zárt volt. Az ápolók kártyával és kóddal tudtak be-ki járni. Nálunk nem lehetett semmi és a gyógyszereket az ápolók előtt kellett bevenni. Nem volt tükör és tusolófej, nehogy kárt tegyünk magunkban.


A zártosztály durbább?


2023. febr. 16. 07:50
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Zártra viszik az akut eseteket, akiket a pszichózis alatt sikerült összeszedniük, a nyíltra pedig a "járóbeteget".


A nyílt teljesen hétköznapi, otthonos, az már "lábadozó" jellegű.


A zárton úgy bánnak az illetővel mint egy állattal, ezzel mégtovább súlyosbítva a vélt vagy valós elmebetegséget. Emberhez méltatlan, horrorfilmeket idéző körülmények jellemzik. Egy átlagos börtönnél hatványozottan jobban megviseli a lelkületet

2023. febr. 16. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
A zárt osztályon több a biztonsági rendelkezés. Általában rács van az oda vezető ajtón és a kórtermek ablakán. Általában folyamatos felügyelet vannak az ottani betegek, az ápolók párosan járnak. A nagyon súlyos eseteknel előfordulhat hogy valamilyen módon korlátozzák a mozgását-lekotozes, kenyszerzubbony- de ahhoz azért igen súlyos esetnek kell lennie, aki önmagára es/vagy másokra veszelyes
2023. febr. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Itt az ablakon rács volt. Volt egy folyosó amin zárt ajtó volt, de a betegek a kórtermek között szabadon jártak. Az egyik beteget le akarták szílyazni mert úgy mászkált, hogy szédült és majd össze esett.
2023. febr. 16. 08:15
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát nem szédülés miatt szokás leszijjazni a betegeket...
2023. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mondták, hogy ha szédül és mászkál leszíjazzák. Úgy szédült, hogy sokszor majdnem összeesett. Mondták, hogy nem hiányzik, hogy elessen és betörje a fejét.
2023. febr. 16. 08:21
 6/10 anonim ***** válasza:
13%

Onnan nem jutsz ki,ha nincs olyan nyakörv nálad amit az ajtó melletti érzékelőhöz nyomsz.

A nagyon kattosokat viszik oda.

Nagydarab ápoló is van ott,ha kéne.

Húgyszag,szrszag van általában.

A simán nincs olyan mértékben termésszag.

2023. febr. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor a sima nyilt osztályon voltam.
2023. febr. 16. 08:31
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, ma már nincs kimondottan ilyen kategória, hogy nyílt, meg zárt osztály. Vannak persze különböző osztályok és részlegek, de abból már kettőnél jóval több van, és a részlegeken belül is van differenciálás. Van, hogy egyik kórterem nyílt, a másik meg "zárt".
2023. febr. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Itt mondta a főorvos, hogy a nyilt osztályra vesz fel. Csak nem tudom, hogy ha az a nyilt osztály, akkor milyen a zárt osztály.
2023. febr. 16. 08:58
 10/10 anonim válasza:
Szia! A zárt osztályon a menthetetlen, akut, tartós betegeket tároljuk.
febr. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!