Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek találkozni a pszichológu...

Félek találkozni a pszichológussal. Veletek volt ilyen kezdetben?

Figyelt kérdés
Hétfőn fogok menni életemben először pszichológushoz (halogatás problémával), de rettegek a találkozástól. Nem tudom, hogy mire számítsak vagy hogy egyáltalán tud-e majd rajtam segíteni. Magától a kiszolgáltatott helyzettől félek, nem a pszichológustól. Attól tartok, hogy nagyon kényelmetlennek fogom érezni magam, hogy megnyíljak előtte, mert eleve nem beszélek túl sokat és nehezen fejezem ki magam, szóval nem tudom mire számítsak. Nektek milyen volt az első alkalom?
2023. febr. 22. 16:16
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ne szerencsétlenkedj.
2023. febr. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%
Ő már profi no para sokan félnek elsőre. Én mennék ha kellene eddig nem kellett.
2023. febr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Hamar megszokod nyugi.
2023. febr. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Psycho ***** válasza:
100%

Vegyél egy nagy levegőt, és menj el hozzá. Hisz mi a legrosszabb, ami történhet?


Ez egyébként normális jelenség, ha kicsit tartasz ettől, hisz olyan helyzet ez, amiben talán még sosem voltál. De nem árt tudni: mindig annyit mondasz el, annyira nyílsz meg, amennyire szeretnél.

Nem vallatás zajlik. Ha kényelmetlenül érzed magad, akkor jelezheted neki, hogy most úgy érzed, erről még nem állsz készen beszélni. Ezt ő meg fogja érteni, tiszteletben fogja tartani.


Van olyan kliens, aki a rendelőben kér egy kis széket, és a szoba sarkába ül be, több méterre a pszichológustól - egyszerűen ennél közelebb menni még fizikailag sem bír. Van, akinek nehezen idul be, és idő kell, hogy megnyíljon egy ilyen kapcsolatban. Nincs ezzel semmi baj, akkor a szakember ehhez alkalmazkodik.


Sok sikert! :)

2023. febr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!