Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A depresszió okozhat efféle...

A depresszió okozhat efféle tüneteket? Vagy lehet ez valami más betegség előjele?

Figyelt kérdés
Körülbelül egy évvel ezelőtt kezdődött ez a dolog. Depressziós voltam, és vagyok is, de nem tudom hogy ennek van e valamilyen köze ehhez. Állandó tompaságot érzek a fejemben, néha úgy érzem mintha a testem itt lenne, de teljesen elvagyok veszve az elmémben. Nem tudok figyelni dolgokra olykor egyáltalán, és azon kapom magom hogy ébren álmodozom. Akkor megpróbálom összekapni magam, de a köd ugyan úgy ott marad a fejemben. Néha vannak tiszta pillanataim, olyankor megpróbálom kiélvezni a napokat amiket nem kell ebben az állapotban töltenem. De aztán egyik nap ismét lehangoltan és tompán ébredek, mintha egy álomszerű valóságban lennék. Leginkább ezekhez tudnám hasonlítani ezt a dolgot. Előre is köszönöm a válaszokat!

2023. febr. 24. 18:43
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Igen! Okoz ilyet. Pszichológussal beszéltél már? Terápián voltál?

A szakszerű segítség megkeresése mellett ezeket ajánlom: háziorvossal beszélj, készítsetek teljes labort. Ügyelj az alvásra (ne aludj túl sokat/keveset), étkezz egészségesen, próbálj ki teákat (citromfű, levendula stb), próbálj jógázni - van direkt stressz és depresszió kezelésre könnyű gyakorlatok, keress új hobbyt, kirándulj, sétálj...

Általában mindenkinél előfordul ez a ködös érzés (angolul brain fog). Van akinek évekig, van aki csak pár napig szenved tőle.

Viszont ha gyakori hőemelkedésed van, hajhullásod, kiütések arcon, fájdalmas csukló, gyulladt ízületek jellemzőek, akkor mindenképp járj utána, nem e lupus betegséged van, mert erre a betegségre is jellemző a "ködös agy".

2023. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Plusz segít a koncentrálás: koncentrálj a jelenre, a mostra. Ne aggódj,ne stresszelj, hanem a fontos a jelen legyen. A koncentrációban segíthetnek vitaminok, gyakorlatok is vannak, gyakorlás. Nem könnyű, de kitartással sikerül, csak haladj kis lépésekben és ne legyén türelmetlen magaddal szemben!

De mindenképp háziorvossal kezdj, egy labor sose árt.

2023. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon sokat segít a válaszod! Mindképp megpróbálom azokat amiket írtál
2023. febr. 24. 19:28

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!