Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet alapveto bizalmi problem...

Lehet alapveto bizalmi problemakkal normalis eletet elni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Evek ota gondjaim vannak a bizalommal, de ugy altalaban mindenki fele. Eleg hosszu ideig jartam pszichologushoz, aminek nem sok haszna volt ezzel kapcsolatban..

Nem tudok 100%ban megbizni sem a csaladomban, sem a barataimban es ugyan ugy ha van parom, benne sem. Nem tudom magam es a gondolataim teljesen senkinek atadni, mindenki csak egy "reszt" kap belolem, ami altal senki nem ismer engem ugy erzem neha egy kicsit sem.

Probaltam ezen valtoztatni, de magamnak generalom es tudatosan sem tudok ennek ellenallni. Nagyon maganyosnak erzem magam neha es a mentalis egeszsegem a nullaval egyenlo eleg hosszu ideje, amin orvos sajnos nem tudott segiteni

Szerintetek lehet igy teljes, egeszseges eletet elni? F



2023. febr. 25. 16:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Minden párkapcsolat alapja a bizalom, de a barátságé is. Ha ezen nem tudsz változtatni nagyon boldogtalan életed lesz.
2023. febr. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ki tudja... Én bíztam a családomban, bíztam a páromban, hisz ők is bízhattak bennem. Ma már bánhatom.
2023. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psycho ***** válasza:
100%

Minden intim kapcsolat alapja a bizalom.

(Intimitás alatt nem a szexualitás értem, hanem a meghitt, bensőséges, közeli, nagy kötődési hőfokú kapcsolatokat - vagyis az intimitás egy részhalmaza a szexualitás.)

Ha ezt nem tudod kialakítani, akkor sajnos lesznek problémáid.

Kérdés persze, miképp definiáljuk a "normális életet". Mindenkinek vannak kisebb-nagyobb gondjai, amikkel együtt kell élni, többé-kevésbé normálisan.

Én úgy értelmezném, hogy az életed egyes aspektusait normálisan le tudod élni, de a társas kapcsolataid terén minden bizonnyal lesznek fennakadások, ha ez nem változik.


A pszichoterápia jó irány, sajnálom, hogy ez nem segített. Előfordulhat, hogy a pszichológusnak sem tudtál úgy megnyílni, és ezért nem tudott tovább lépni a fejlődésed. De az is lehet, hogy nem ő a megfelelő szakember a Te problémád kezelésére.

2023. febr. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 NTBS ***** válasza:
Lehet vele sok FELSZÍNES kapcsolatot.
2023. márc. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!