Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rögeszmék ellen mit tehetnék?

Rögeszmék ellen mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már 4 éve járok Pszichiáterhez és pszichológushoz.

Szkizotípiás személyiségzavar (f21h0), kényszeres és rögeszmés vagyok.

A rögeszméim mindig is durvák voltak (valójában azért mert én állítottam be őket annak) van egy képem a rögeszméről: mikor egy kutya kergeti a saját farkát. soha nem kapja el hiába gyorsan vagy lassan de nem kapja el ugyanígy van nálam a rögeszme.

Egyszerűen látok valamit pl.: egy táblára 5-ös van írva.(és az elmém ilyenkor ha fontos dologról van szó elkezd félni majd remegni és aztmondja hogy az nem 5 hanem valami más)

Most jött el a pont hogy Mind pszichológus és pszichiáter közösen nagyon ajánlják nekem csak 1 hétre befekvést kórházba.

Fiatal vagyok de ezt nem csinálhatom meg (a család úgy se engedné) szedek ketileptet+rivotrilt.

Bármilyen általam nagy dolgon elkezdek pörögni már nem bírom egyszerűen. komolyan. Mit tegyek?

Régen mondta a pszichiáter nekem hogy maradjak racionális azis próbálok maradni de nem megy a félelmeim dominálnak.(téveszmék,rögeszmék)

nem találok kiutat ebből


a legrosszabb rögeszmém (egyben leghosszabb ideig tartó 4 hónapos volt félig tudtam hogy valós és félig pedig (nemvalósnak hittem a rögeszme miatt)


Ketileptből délelőtt és délután 50+50mg-ot szedek, este 300mg.


2023. febr. 26. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
Omega 3 ,b vitaminok ,sport barátok,
2023. febr. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem is van ilyen. Engem például a 24-es szám ,,üldöz". Ha ránézek az órára 24 van, ha kapok egy telszamot abban is biztos benne lesz a 24, ha megszámolok vmit (mert állandóan megszámolok dolgokat) akkor is általában 24 lesz az eredmény stb stb végtelen a sor. A rogeszmem az, hogy nekem ez a 24-es szám rosszat akar. Megszabadulni tőle? Hát nem tudom, én tízen éve nem tudok. Remélem neked sikerül.
2023. febr. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!